تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

تبعات جنگ اوکراین؛ آلمان خواستار محافظت از کشور‌های فقیر شد

وزیر امور خارجه آلمان طی سخنانی در نشست افتتاحیه گروه هفت خواستار حفاظت و حمایت از کشور‌های محروم در برابر پیامد‌های جنگ جاری در اوکراین شد.

کد خبر: ۱۲۹۴۷۵
۰۸:۱۶ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

تبعات جنگ اوکراین؛ آلمان خواستار محافظت از کشور‌های فقیر شد

دیدارنیوز: آلمان در نشست گروه هفت خواستار محافظت از کشور‌های فقیر در برابر تبعات جنگ اوکراین شد.

وزیر امور خارجه آلمان روز پنجشنبه طی سخنانی در نشست افتتاحیه گروه هفت خواستار حفاظت و حمایت از کشور‌های محروم در برابر پیامد‌های جنگ جاری در اوکراین شد.

آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان در این نشست سه روزه که در وانگلس، شهری واقع در شمال کشورش و سواحل دریای بالتیک برپا شده ضمن اشاره به مطلب باد شده تاکید کرد که اعضای گرو‌ها هفت به‌عنوان صنعتی‌ترین کشورها، مسئولیت ویژه‌ای در این رمینه دارند.

وزیران کشور‌های عضو گروه هفت متشکل از آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا طی سه روز رایزنی در این نشست به ویژه در خصوص راه‌های رفع موانع موجود برای صادرات غلات اوکراین که بواسطه محاصره یا اشغال بنادر این کشور در دریای سیاه با مشکل مواجه شده گفتگو خواهند کرد.

رئیس دیپلماسی آلمان که کشورش در سال جاری ریاست گروه هفت را برعهده دارد، در ادامه تصریح کرد: «در حال حاضر ۲۵ میلیون تن غلات که بخشی از مواد غذایی میلیون‌ها نفر در جهان را تامین می‌کند تنها در بندر اودسا اوکراین مسدود شده است.»

وی با اشاره به اینکه «کشور‌های آفریقایی و خاورمیانه به این محصولات نیاز فوری دارند» هشدار داد که «این بحران غذایی ممکن است با تأثیرات آب و هوایی در سطح جهانی بیش از پیش تشدید شود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی