تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

معرفی هیات داوران هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ

اسامی هیات داوران هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ معرفی شد.

کد خبر: ۱۲۹۳۸۱
۱۱:۱۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

معرفی هیات داوران هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ

دیدارنیوز ـ هیات داوران هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ در سه بخش فیلم‌های داستانی، مستند و فیلم کوتاه معرفی شدند.

در این دوره از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ در بخش فیلم‌های بلند داستانی، داوران جشنواره را اشتفان هوپت کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیهکننده مستقل سوییسی که سابقه دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطب‌های بخش پانورامای جشنواره برلین ۲۰۱۴ را در کارنامه دارد در کنار سوفیا روبیشونگ مدیر تولید و تهیه‌کننده سوییسی، دنیل ویگاند استادیار مطالعات سینما در دانشگاه زوریخ، هلن آشرلی روزنامه‌نگار و سردبیر مهمترین مجله مربوط به زنان در کشور سوییس با نام «آنابل» و تامارا میلوشویچ کارگردان و مستندساز اهل کشور آلمان تشکیل می‌دهند.

در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره، ماتیلدا کاساری کارگردان جوان ۲۵ ساله سوییسی که سابقه ساخت چندین فیلم کوتاه دانشجویی را دارد در کنار آنا شیو مستندساز ۲۷ ساله سوییسی که به تازگی مستند «اِستر» را ساخته است و جولیوس ویگل فیلمساز آلمانی، فیلم‌های کوتاه فستیوال را داوری می‌کنند.

در بخش مستند بلند جشنواره نیز ژنی آلوشی مستندساز اهل کشور آلبانی، لوین ویت سینماگر ۲۸ ساله سوییسی که سابقه فیلمنامه‌نویسی و دستیاری کارگردان را دارد و خوآن رودریگز سالازار فیلمبردار کلمبیایی هیات داوران را تشکیل می‌دهند.

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس به دبیری یدالله داج روز ۲۶ می (۵ خرداد) آغاز می‌شود و تا اول ژوئن ۲۰۲۲ (۱۱ خرداد ۱۴۰۱) ادامه می‌یابد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی