تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

اگر تلاش‌های هلال احمر در حوزه تامین دارو نبود، وضعیت بدتر می‌شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اگر کوشش‌های هلال احمر برای تامین داروی بیماران خاص و صعب العلاج نبود، مشکل کمبود دارو از این هم بدتر می‌شد.

کد خبر: ۱۲۹۳۵۷
۰۹:۴۰ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

دیدار نیوز: وحید شعبانی  در زمینه کمبود داروی بیماران خاص گفت: هلال احمر وظیفه تامین برخی داروهای خاص را بر عهده دارد اما مجموعه ما نیز علی رغم «بداخلاقی و بی رحمی هایی» که در نظام حاکم بر جهان وجود دارد سعی کرده در این زمینه کمک نماید.

او گفت: اگر این حجم از یاری رسانی در حوزه دارو نبود، فضا به مراتب بسیار بدتر می‌شد زیرا برخلاف شعارهای حقوق بشری اما در حوزه دارو که یکی از اصلی ترین نیازهای درمانی بشر است بسیار «بداخلاقی» می‌شود.

آقای شعبانی یادآور شد که در هر حال مجموعه نظام سعی می‌کند شرایط دارو را به سمت مطلوب ببرد و در فضای عمومی کشور با توجه به تامین واکسن انتظار می رود، اتفاقات خوبی در این خصوص رخ دهد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان همچنین تاکید کرد که در هر حال تا زمان خودکفا نشدن برای ساخت هر دارویی سعی می‌شود، از خارج تامین گردد.

مقامات کشوری بارها نظام بین الملل را به دلیل تحریم‌های دارویی و جانباختن شهروندان ایرانی به نقض فاحش حقوق بشر متهم می‌کنند.

اگرچه مقامات آمریکایی همواره ادعا دارند، به لحاظ دارویی ایران ترحیم نیست.

اما تحریم‌های بانکی عملا واردات دارو را با سختی مواجه کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی