تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

احتمال تشدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در نیومکزیکوی آمریکا

مقامات ایالت نیومکزیکو در آمریکا اعلام کردند که این منطقه با رویداد‌های آب و هوایی خطرناک روبروست، زیرا وزش باد و گرمای هوا، وقوع آتش سوزی‌های جنگلی را تشدید می‌کند.

کد خبر: ۱۲۹۰۷۸
۱۳:۰۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

احتمال تشدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در نیومکزیکوی آمریکا

دیدارنیوز ـ فرماندار نیومکزیکو از ساکنان برخی مناطق درخواست کرده است که محل زندگی خود را ترک کنند، زیرا این ایالت با آتش سوزی‌های خطرناکی مواجه است که قرار است تا هفته آینده ادامه داشته باشد. همچنین در کنار گسترش آتش سوزی‌های جنگلی وزش باد شدید، رطوبت کم و گرمای هوا نیز به رکورد خود می‌رسد.

کارشناسان هواشناسی هشدار داده اند که وضعیت نامناسب آب و هوایی علاوه بر شرایط خشکسالی گسترده، طولانی مدت و خطرناک احتمالا به سرعت گرفتن گسترش شعله‌های حریق منجر شده و باعث می‌شود که آتش سوزی‌های جدید جنگلی رخ دهند.

به گزارش پایگاه آکسیوس، گفته شده این منطقه از ایالات متحده در میانه شدیدترین و گسترده‌ترین دوره خشکسالی قرار دارد. مطالعات نشان می‌دهد که این خشکسالی با تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت انسان مرتبط است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی