تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...
نمایندگان از اتخاذ تصمیمات دولت بی‌اطلاعند

نماینده اهواز در مجلس: از مردم عذرخواهی کنیم؛ بیسکوئیت یک غذای لاکچری است!

مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز گفت: در بخش‌هایی که اشتباهی رخ می‌دهد از مردم عذرخواهی کنید و بگویید این اشتباه بود و عذرخواهی می‌کنیم. آیا مردم می‌توانند به فرزندان خود بگویند که به جای بیسکوئیت، نان سنگک به مدرسه ببرند، چون بیسکوئیت یک غذای لاکچری است، گله مردم به حق است.

کد خبر: ۱۲۹۰۶۱
۱۱:۵۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

نماینده اهواز در مجلس: از مردم عذرخواهی کنیم؛ بیسکوئیت یک غذای لاکچری است!

دیدارنیوز: نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: انتظار ما از دولت این بود که مردم برای تامین کالا‌های اساسی خود نباید منتظر می‌ماندند که تصمیم دولت آن‌ها چیست؟ مردمی بودن یعنی بیان مطالب به مردم و ارائه راهکار‌هایی برای خروج مردم از نگرانی ها، نه آنکه اجازه دهیم دشمن بر بی اطلاعی و خواسته مردم غالب شده و بگویند کارت یارانه نان صادر شده است.

مجتبی یوسفی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در رابطه با توضیحات گزارش وزرای امور اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی در رابطه با گرانی نان و کالا‌های اساسی خطاب به دولتمردان، گفت: حرف زدن با مردم در خصوص مشکلات و راه حل‌ها یکی از جلوه‌های مردمی بودن است، در بخش‌هایی که اشتباهی رخ می‌دهد از مردم عذرخواهی کنید و بگویید این اشتباه بود و عذرخواهی می‌کنیم.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس ادامه داد: از زمانی که ارز رانتی ۴۲۰۰ تومانی وارد ادبیات اقتصادی دولت شد قرار بود کالا‌های اساسی از جمله گوشت، مرغ و ... گران نشود، اما شاهدیم که این گرانی‌ها اتفاق افتاد و از سوی دیگر ۶۵ میلیارد دلار مبلغی حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان منابع کشور به دست مردم نرسید، ما نیز معتقد به اصلاح این موضوع هستیم.

وی تاکید کرد: اما اجازه دهید به عنوان یکی از خادمان مردم از آن‌ها عذرخواهی کنیم و بگوییم به دلیل عدم اطلاع رسانی، مردم شریف ایران همیشه ایرانی، ولایتمدار، پای کار انقلاب و نظام و ... خواهند بود و به پرچم و نظام خود افتخار خواهند کرد، این پرچم سیاه نیست بلکه پرچم برافراشته شده در دنیاست.

یوسفی تصریح کرد: انتظار ما این بود که مردم برای تامین کالا‌های اساسی خود در صف‌ها نایستند و برای تامین این کالا‌ها بمانند که تصمیم دولت آن‌ها چیست؟ البته از آقای رئیسی تشکر می‌کنیم و افتخار می‌کنیم که رئیس جمهوری از جنس مردم و وزرای آن در کنار مردم هستند، اما مردمی بودن یعنی بیان مطالب به مردم و ارائه راهکار‌هایی برای خروج مردم از نگرانی ها، نه آنکه اجازه دهیم دشمن بر بی اطلاعی و خواسته مردم غالب شده و بگویند کارت یارانه نان صادر شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس بیان کرد: ارائه کارت یارانه نان از اساس غلط بود و باید در این خصوص به مردم توضیحات لازم ارائه می‌شد البته مدیریت نان را در کشور قبول داریم، اما اولویت دارتر از این موضوع بحث حیات خلوت شرکت‌های خصولتی است و به مردم توضیح دهید چرا صادرکننده اول سیمان، قیر و ... در منطقه رتبه یک را داریم و این موضوع نشان می‌دهد که انرژی ارزان را در اختیار آن‌ها به اسم تولید قرار می‌دهیم، اما از سوی دیگر این موارد با نرخ ارزان در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

وی بیان کرد: آیا مردم می‌توانند به فرزندان خود بگویند که به جای بیسکوئیت، نان سنگک به مدرسه ببرند، چون بیسکوئیت یک غذای لاکچری است، گله مردم به حق است و امیدواریم با همدلی مشکلات مردم را حل کنیم، مجلس آماده است و بیاییم حرف بزنیم در صورتی که نمایندگان از اتخاذ تصمیمات دولت بی اطلاع هستند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی