تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

نشست سران گروه هفت با حضور «زلنسکی»؛ بررسی آخرین تحولات تهاجم نظامی روسیه به اوکراین

نشست سران کشورهای گروه هفت امروز با حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین و با محوریت بررسی آخرین تحولات تهاجم نظامی روسیه به اوکراین برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۲۹۰۵۶
۱۱:۳۵ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

نشست سران گروه هفت با حضور «زلنسکی»؛ بررسی آخرین تحولات تهاجم نظامی روسیه به اوکراین

دیدارنیوز: سران قدرت‌های بزرگ عضو گروه هفت امروز، یکشنبه هشتم ماه مه به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گرد هم می‌آیند.

بررسی آخرین تحولات مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین از جمله محور‌های اصلی این نشست خواهد بود. به نظر می‌آید که شرکت کنندگان به ویژه در خصوص آخرین نیرو‌های مقاومت اوکراینی که در شهر محاصره و اشغال شده ماریوپل سنگر گرفته‌اند رایزنی و تبادل نظر کنند.

زلنسکی پیش‌تر بدون ارائه توضیحات بیشتر گفته بود که تلاش‌هایی دیپلماتیک برای فراهم کردن زمینه خروج نیرو‌های سنگر گرفته در مجتمع فولاد آزوفستال در جریان است.

سخنگوی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز با اشاره به این نشست که روز هشتم مه، سالگرد تاریخی پایان جنگ دوم جهانی در اروپا برگزار می‌شود یادآور شد که جنگ اوکراین انسجام و همبستگی میان اعضای گروه هفت را بیش از پیش تقویت کرده است.

آلمان در سال جاری میلادی ریاست دوره‌ای گروه هفت را بر عهده دارد؛ کانادا، آمریکا، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا و ژاپن دیگر اعضای این گروه هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی