تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
تاکید قانون بودجه این است که قیمت‌ها به شکل سال قبل حفظ شود

نماینده مجلس: قیمت نان و دارو به هیچ وجه نباید تغییر کند

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به اینکه تاکید قانون بودجه این است که قیمت‌ها به شکل سال قبل حفظ شود، گفت: قیمت نان و دارو به هیچ وجه نباید تغییر کند.

کد خبر: ۱۲۹۰۵۳
۱۱:۱۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

نماینده مجلس: قیمت نان و دارو به هیچ وجه نباید تغییر کند

دیدارنیوز: نماینده مردم زنجان در مجلس گفت: قانون مجلس این است که شراط قیمت‌ها به شکل سال قبل باید حفظ شود و دولت هم به دنبال همین موضوع است و به هیچ وجه قیمت نان و دارو نباید تغییر کند و در سایر کالا‌ها نیز حفظ قیمت سال ۱۴۰۰ باید رعایت شود.

مصطفی طاهری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی که درخصوص گزارش وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی در مورد حذف ارز آرد صنف و صنعت سخن می‌گفت، تاکید کرد: فصل مشترک همه نمایندگان این است که حتما باید روش فعلی اصلاح شود و تخصیص ارز ترجیحی، آسیب‌های جدی دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس یازدهم افزود: رئیس بانک مرکزی در دوره قبل در خوشبینانه‌ترین حالت گزارش داد این ارز ترجیحی کمتر از ۱۵ هزار تومان به سفره مردم می‌رسد و بخش زیادی از آن به شکل‌های مختلف از بین می‌رود، حال یا باید روش فعلی اصلاح شده و شبکه توزیع یا قاچاق جلوگیری شده و یا راهکار حذف ارز پیش‌بینی شود، بنابراین شرایط تخصیص ارز به نفع مردم و کشور نبود.

وی تصریح کرد: نظر اغلب کارشناسان بر این بود که حمایت‌ها در انتهای زنجیره مصرف باشد، اما حالا من از همکاران تعجب می‌کنم که دائم می‌گویند که چرا از نان شروع شده، در حالی که بحث گرانی نان نیست. بار‌ها و بار‌ها همه اعلام کردند که قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی‌کند، بلکه نحوه تخصیص یارائه از ابتدای زنجیره به انتهای زنجیره منتقل می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قانون مجلس این است که شرایط قیمت‌ها به شکل سال قبل باید حفظ شود دولت هم به دنبال همین موضوع است و به هیچ وجه قیمت نان و دارو نباید تغییر کند و در سایر کالا‌ها نیز حفظ قیمت سال ۱۴۰۰ باید رعایت شود. اما نکته دیگر اجرای خوب و اجرای خوب قانون است.

طاهری با بیان اینکه نقایص طرح باید مشخص شود، گفت: آن چیزی که در این طرح اهمیت دارد، اجرای مناسب آن است و این موضوع مورد تاکید نمایندگان است، صحبت با مردم و اقناع افکار عمومی است و باید همه را با این موضوع همراه کرد و اگر ما نمایندگان و توده مردم همراه این طرح شوند، شیرینی و لذت آن را همه خواهند چشید و خواهیم دید شرایط بهتر خواهد شد، لذا باید دست به دست هم دهیم تا این طرح را خوب اجرا کنیم و بخش زیادی از یارانه که در سفره مردم وجود نداشت، به مردم بازگردد و این موضوع نیازمند این است که اجرای خوبی داشته باشیم.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی