تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
ارتباط بین جامعه و ائمه جمعه مدت زیادی است دچار آسیب شده

ابطحی: تریبون نماز جمعه باید سخنگوی مردم باشد؛ آقایان فقط دنبال مشکلات در دولت قبل نباشند

محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است ارتباط بین جامعه و ائمه جمعه مدت زیادی است دچار آسیب شده و تریبون نماز جمعه باید سخنگوی مردم باشد. او همچنین درباره انداختن مشکلات به گردن دولت‌ قبل از طرف مسئولان فعلی گفته آقایان فقط به دنبال یافتن مشکلات در دولت قبل نباشند.

کد خبر: ۱۲۹۰۳۶
۱۰:۱۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

ابطحی: تریبون نماز جمعه باید سخنگوی مردم باشد؛ آقایان فقط به دنبال یافتن مشکلات در دولت قبل نباشند

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: سخنرانی‌های یک شکل در نماز جمعه که جهت‌گیری کلان سیاسی مشخصی دارند باعث می‌شود اعتماد مردم از بین برود.

محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که چرا تریبون‌های نماز جمعه خطی را دنبال می‌کنند که مشکلات امروز را گردن دولت قبل یا حتی مردم بیاندازند؟ آیا طرح این مسائل باعث ایجاد شکاف اجتماعی می‌شود یا خیر گفت: این نوع سخنرانی‌های یک شکل در نماز جمعه با جهت‌گیری‌های کلان سیاسی، باعث می‌شود تا اعتماد مردم از بین برود. نماز جمعه باید سخنگوی مردم باشد. طرح مسائل در نماز جمعه در زمان دولت روحانی به گونه‌ای بود و الان همان مسائل به شکلی دیگر مطرح می‌شود. این نوع اتفاقات در نماز جمعه‌ها بیش از هر چیزی به نماز جمعه، امام جمعه و ارتباط بین جامعه و امامان جمعه آسیب می‌زند؛ اگرچه این ارتباط مدت زیادی است دچار آسیب شده است. در اوایل انقلاب سیاست‌های اصلی کل کشور در نماز جمعه مطرح می‌شد و جمعیت زیادی هم استقبال می‌کردند. تبدیل کردن نماز جمعه به جایگاهی برای سخنگو‌های سیاست‌زده جناحی کار خوبی نیست و فلسفه نماز جمعه را از بین می‌برد.

وی درباره اینکه راهکار حل این مشکل چیست، گفت: راهکار‌هایی وجود دارد، اما در شرایط حاضر، عملی نیست. حضور ائمه جمعه باسواد و غیروابسته که نصیحت‌گر و ناظر خوبی برای مردم باشند می‌تواند خیلی مهم و موثر باشد. روشی که اکنون پیش گرفته شده جواب نداده است. در شهری که سیاسی نیست یک مساله سیاسی در نماز جمعه مطرح می‌شود و مطرح کردن آن باعث اختلاف می‌شود. این نوع خط دهی‌ها در نماز جمعه‌هایی که امروز وجود دارد، جالب نیست.

ابطحی در پاسخ به این سوال که این خط دادن‌ها و انداختن همه مشکلات گردن دولت قبل تا چه اندازه قابل اهمیت است، گفت: تا مدت محدودی مطرح کردن این مسائل می‌توانست اثرگذار باشد. اما با گذشت هشت، نه ماه دیگر این مسائل اثرگذار نخواهد بود و باید راهکار جدیدی برای این موضوع پیدا کنند. دولت فعلی باید پاسخگو بوده و مشکلات به وجود آمده را حل کند و آقایان نباید فقط به دنبال یافتن مشکلات در دولت قبل باشند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی