تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

رهبر طالبان: همه زنان باید برقع بپوشند!

وزارت امر به معروف و نهی از منکر دولت طالبان امروز -شنبه- با صدور دستوری از سوی «ملا هبه الله آخوند زاده» رهبر این گروه، پوشیدن نقاب و برقع را برای زنان افغان در ملأ عمومی واجب اعلام کرد.

کد خبر: ۱۲۸۹۸۲
۱۳:۲۳ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

رهبر طالبان: همه زنان باید برقع بپوشند!

دیدارنیوز: طالبان پوشش نقاب و برقع را برای زنان افغان واجب اعلام کرد.

به نقل از الیوم السابع، وزارت امر به معروف و نهی از منکر دولت طالبان امروز -شنبه- با صدور دستوری از سوی «ملا هبه الله آخوند زاده» رهبر این گروه، پوشیدن نقاب و برقع را برای زنان افغان در ملأ عمومی واجب اعلام کرد.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که رهبر طالبان دستور داده تا زنان افغانستان در اماکن عمومی از برقعی استفاده کنند که از سر تا پای آن‌ها را می‌پوشاند.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «مجازات‌هایی برای نقض دستورالعمل‌ها در زمینه پوشش اجباری حجاب از جمله حبس و اخراج از کار برای والدین و کارکنان مؤسسه‌های کشور در نظر گرفته شده است».

بر اساس این بیانیه، مجازات‌ها شلامل احضار، ولی امر به اداره ذیربط و سپس حبس به مدت ۳ روز و ارجاع به مراجع قضایی جهت تعیین مجازات مناسب در صورت تکرار جرم می‌شود.

مجازات زنان شاغل در مؤسسه‌های وابسته به طالبان، شامل پایان خدمت یا انفصال موقت می‌شود، در صورتی که تخلف از سوی دختران کارکنان صورت گرفته باشد.

این وزارتخانه خواستار انتشار پوستر‌ها و بنر‌هایی برای تشویق به پوشیدن حجاب در اماکن عمومی مانند بازار‌ها و پارک‌ها شد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی