تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

جایزه ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای گروه باج‌گیر روسی

آمریکا یک جایزه ۱۵ میلیون دلاری برای اطلاعات مربوط به گروه باج گیر کنتی (Conti) که عامل حملات اخاذی سایبری در سراسر جهان به شمار می‌روند، گذاشت.

کد خبر: ۱۲۸۹۶۴
۱۱:۴۸ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

جایزه ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای گروه باج‌گیر روسی

دیدارنیوز ـ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: اف بی آی برآورد می‌کند بیش از هزار قربانی به گروه کنتی مجموعا ۱۵۰ میلیون دلار باج پرداخت کرده‌اند. آمریکا با گذاشتن این جایزه، تعهد خود را برای حمایت از قربانیان باج گیری سایبری در سراسر جهان در برابر سوءاستفاده توسط تبهکاران سایبری نشان می‌دهد.

این جایزه شامل ۱۰ میلیون دلار برای شناسایی محل فعالیت سران این گروه و پنج میلیون دلار برای اطلاعاتی است که به دستگیری افرادی منجر شود که با کنتی توطئه می‌کنند.

پلیس آمریکا سال گذشته اعلام کرده بود کنتی مسئول حمله به ۱۶ شبکه پزشکی و اضطراری در آمریکا بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: کنتی عامل حمله به پلتفرم‌های مالیات و گمرک کاستاریکا در آوریل بود که روی تجارت خارجی این کشور آمریکای جنوبی تاثیر گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، گروه کنتی در فوریه وعده داد به دشمنان کرملین در صورت واکنش آن‌ها به حمله روسیه به اوکراین، حمله خواهد کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی