تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

آمریکا مدعی شد؛ کره‌شمالی به دنبال یک آزمایش هسته‌ای

یکی از مقامات آمریکا اعلام کرد که کره شمالی در حال آماده‌سازی برای انجام یک آزمایش هسته‌ای در ماه جاری (می) است. کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیش از این گفته بود که این کشور به پیشبرد قابلیت‌های هسته‌ای خود ادامه خواهد داد و همچنین در صورت لزوم از آن‌ها برای جلوگیری از حملات به این کشور استفاده خواهد کرد.

کد خبر: ۱۲۸۹۴۰
۰۹:۴۶ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

آمریکا مدعی شد؛ کره‌شمالی به دنبال یک آزمایش هسته‌ای

دیدارنیوز: یک سخنگوی وارت خارجه آمریکا ادعا کرد که کره شمالی در حال آماده‌سازی برای انجام یک آزمایش هسته‌ای در ماه جاری (می) است.

به نقل از خبرگزاری "یونهاپ"، این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: آمریکا ارزیابی می‌کند که کره شمالی در حال آماده‌سازی مرکز آزمایش پونگی یی ری است و می‌تواند در اوایل این ماه یک آزمایش هسته‌ای انجام دهد که هفتمین آزمایش این کشور از این نوع خواهد بود.

پیش از این گزارش‌هایی در رسانه‌ها منتشر شدند مبنی بر اینکه کره شمالی احتمالا در حال تعمیر تونل‌های زیرزمینی مرکز پونگی ری است که در سال ۲۰۱۸ به عنوان نشانه‌ای از تمایل کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای، تخریب شدند.

پونگی یی ری محل هر ۶ آزمایش هسته‌ای انجام شده توسط کره شمالی تا به امروز بوده است. آخرین آزمایش اتمی این کشور در سپتامبر ۲۰۱۷ انجام شد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود که این ارزیابی با آنچه پیونگ یانگ در بیانیه‌های عمومی اخیر گفته، "همگام" است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیش از این گفته بود که این کشور به پیشبرد قابلیت‌های هسته‌ای خود ادامه خواهد داد و همچنین در صورت لزوم از آن‌ها برای جلوگیری از حملات به این کشور استفاده خواهد کرد.

روز‌های پایانی فروردین سال جاری بود که خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد، این کشور تحت نظارت کیم جونگ اون یک آزمایش جدید موشک بالستیک انجام داده است.

کره شمالی در سال جاری تاکنون ۱۴ بار آزمایش موشکی انجام داده است، از جمله هفت پرتاب در ماه بهمن که بیشترین تعداد آزمایش موشکی در یک ماه از سوی این کشور محسوب می‌شود.

گزارش‌های اخیر حاکی است که کره شمالی در حال تعمیر تونل‌های زیرزمینی در سایت آزمایش هسته‌ای «پونگ یی ری» است که یک آزمایش هسته‌ای احتمالی در آینده نزدیک را نشان می‌دهد.

آزمایش‌های موشکی کره شمالی در حالی اتفاق افتاده است که این کشور به دنبال افزایش وحدت داخلی در بحبوحه مبارزه با همه‌گیری کووید-۱۹ و مشکلات اقتصادی مداوم ناشی از تحریم‌ها به سر می‌برد.

کره شمالی معتقد است تهدید‌ها و دشمنی واشنگتن به جای خطرناکی رسیده است و با اشاره به رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی و استقرار سلاح‌های استراتژیک در منطقه و اعمال تحریم‌های مستقل در کنار تحریم‌های سازمان ملل متحد باید برای مقابله طولانی مدت با امپریالیسم آمریکا آمادگی بیشتری داشته باشد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی