تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

تجاوز نظامی روسیه؛ تلفات انسانی جنگ اوکراین چقدر بوده است؟

از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین که چند میلیون آواره برجای گذاشته، هنوز آمار کلی تلفات انسانی غیرنظامیان در جنگ اوکراین اعلام نشده است. بازرسان اوکراینی ادعا می‌کنند که «بیش از ۸ هزار مورد» جنایت جنگی را شناسایی کرده‌اند.

کد خبر: ۱۲۸۹۰۴
۰۹:۴۲ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛ تلفات انسانی جنگ اوکراین چقدر بوده است؟

دیدارنیوز: هیچ برآورد کلی از شمار قربانیان غیرنظامی در جنگ اوکراین وجود ندارد.

مقامات اوکراینی چند هفته پیش گفتند که تنها در ماریوپول ۲۰ هزار شهروند غیرنظامی کشته شده‌اند. بازرسان اوکراینی ادعا می‌کنند که «بیش از ۸ هزار مورد» جنایت جنگی را شناسایی کرده‌اند.

در سطح نظامی، بر اساس گزارش وزارت دفاع اوکراین که شنبه گذشته ارائه شد، ارتش روسیه از آغاز حمله خود ۲۳ هزار سرباز، ۱۹۰ هواپیما و هزار تانک را از دست داده است.

کرملین اخیراً به «زیان‌های چشمگیر» خود در جنگ اعتراف کرده است. برخی منابع غربی از کشته شدن ۱۲ هزار سرباز روسی خبر می‌دهند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته است که تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار سرباز اوکراینی در جنگ با روسیه کشته و حدود ۱۰ هزار تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی