تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

ظرفیت اقامتگاه‌های کدام استان‌ها و شهرها تکمیل شده است؟

به گفته دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مراکز اقامتی رسمی شهر شیراز در تعطیلات عید فطر صد درصد تکمیل شده و شهر‌هایی چون اصفهان، یزد و مشهد و استان‌های کردستان، همدان، گیلان و مازندران و جزایر جنوب کشور بیشترین تعداد رزرو اقامتگاه‌های رسمی را به خود اختصاص داده‌اند.

کد خبر: ۱۲۸۸۱۸
۰۸:۲۶ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

ظرفیت اقامتگاه‌های کدام استان‌ها و شهرها تکمیل شده است؟

دیدارنیوز: دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از تکمیل صد درصدی مراکز اقامتی رسمی شهر شیراز در تعطیلات عید فطر خبر داد و گفت: شهر‌های اصفهان، یزد و مشهد و استان‌های کردستان، همدان، گیلان و مازندران و جزایر جنوب کشور بیشترین تعداد رزرو اقامتگاه‌های رسمی را به خود اختصاص داده‌اند.

به نقل از سایت اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سید مصطفی فاطمی روز سه‌شنبه گفت: با شروع تعطیلات عید فطر شاهد افزایش حجم سفر‌ها در کشور هستیم به گونه‌ای که در روز اول تعطیلات رسمی عید فطر تردد‌ها در جاده‌های مختلف کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش داشته است.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از تکمیل صد در صدی مراکز اقامتی رسمی شهر شیراز خبر داد و گفت: علاوه بر شیراز سایر شهر‌های استان فارس نیز با افزایش تعداد مسافران و رزرو اقامتگاه‌های رسمی در تعطیلات عید سعید فطر روبه‌رو شده‌اند. رزرو مراکز اقامتی رسمی در تمام استان‌های کشور به بیش از ۵۰ درصد رسیده که این موضوع نویدبخش رونق سفر و گردشگری در تعطیلات عید سعید فطر است.

فاطمی افزود: بعد از شیراز، شهر اصفهان با ۹۸ درصد تکمیل ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی و استان مازندران با ۹۵ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که شهر یزد، مشهد و استان‌های کردستان، همدان، گیلان و جزایر جنوب کشور نیز بیشترین تعداد رزرو اقامتگاه‌های رسمی را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی با اشاره به تغییرات جوی و هشدار هواشناسی در برخی از استان‌ها اظهار داشت: پیشتر نیز در این باره اطلاعیه‌هایی از سوی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر صادر شده و درخواست ما از هموطنان این است که با توجه به تغییرات جوی به هشدار‌های هواشناسی که عضو این ستاد است بیش از پیش توجه کنند.

فاطمی خاطرنشان کرد: در تعطیلات عید سعید فطر امسال شاهد توزیع بسیار خوب سفر در مناطق مختلف هستیم و تقریبا در تمام استان‌ها گردشگران اقامت دارند و جریان سفر در تمام استان‌ها برقرار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی