تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل به ایران برای بررسی تاثیر تحریم‌ها

دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده است که آلینا دوهان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌های قهری و یک‌جانبه قرار است طی روز‌های آتی به ایران سفر کند.

کد خبر: ۱۲۸۶۳۷
۱۴:۵۴ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل به ایران برای بررسی تاثیر تحریم‌ها

دیدارنیوز: گزارشگر ویژه سازمان ملل در "امور تحریم‌های قهری و یک‌جانبه" به ایران سفر می‌کند تا تاثیر تحریم‌ها را بر حقوق بشر و حقوق شهروندی در ایران بررسی کند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل به تازگی با انتشار بیانیه‌ای که روی وب سایت این نهاد بین‌المللی قرار گرفته، اعلام کرده است که آلینا دوهان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌های قهری و یک‌جانبه قرار است طی روز‌های آتی به ایران سفر کند.

در این بیانیه درباره جزئیات سفر خانم دوهان آمده است که وی برای جمع‌آوری اطلاعات دست اول درباره میزان و چگونگی تاثیر اعمال و اجرای تحریم‌های یک‌جانبه در برخورداری از حقوق بشر در ایران این سفر را انجام خواهد داد.

همچنین در این بیانیه عنوان شده است که این گزارشگر ویژه سازمان ملل در جریان سفر خود با تعدادی از مقامات ایرانی ملاقات خواهد کرد و دیدار‌هایی خصوصی نیز با نمایندگی‌های سازمان ملل، سایر سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای، موسسات مالی بین‌المللی، نهاد‌های حقوق بشر و نمایندگان جامعه دیپلماتیک حاضر در ایران خواهد داشت.

در ادامه بیانیه دفتر حقوق بشر سازمان ملل آمده است که آلینا دوهان در سفر خود به ایران با نهاد‌های غیر دولتی اقتصادی، به‌ویژه آن‌هایی که فعالیت‌های تجاری‌شان تحت تاثیر این تحریم‌ها قرار گرفته است، دیدار خواهد کرد.

بنابر این گزارش، خانم آلینا دوهان قرار است جمع‌بندی تحقیقات و نتایج سفر خود را به ایران، در قالب یک گزارش به پنجاه‌ویکمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که در سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار می‌شود، ارائه دهد.

سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌های قهری و یک‌جانبه قرار است در روز‌های ۷ الی ۱۸ ماه مه (۱۷ تا ۲۸ اردیبهشت) انجام شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی