تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

خطر داعش در نزدیکی مسکو/ پوتین: امنیت روسیه از سمت جنوب بررسی شود

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در نشست ویدیویی با اعضای شورای امنیت ملی کشورش در مورد افغانستان گفته‌ است که با توجه به حوادثی که در افغانستان رخ می‌دهد «امنیت روسیه از سمت جنوب» باید مورد بررسی قرار بگیرد. رییس جمهور روسیه قبلا گفته‌ بود که داعش تلاش دارد از طریق شمال افغانستان به کشور‌های آسیای میانه نفوذ کند.

کد خبر: ۱۲۸۵۲۰
۱۴:۵۵ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

خطر داعش در نزدیکی مسکو/ پوتین: امنیت روسیه از سمت جنوب بررسی شود

دیدارنیوز: پوتین در یک نشست ویدیویی با اعضای شورای امنیت ملی کشورش در مورد افغانستان گفتگو کرد و از آن‌ها خواست به دلیل ناامنی‌های اخیر در افغانستان، امنیت روسیه از سمت جنوب را مورد توجه قرار دهند.

به نقل از افق نیوز، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در این نشست گفته‌ است که با توجه به حوادثی که در افغانستان رخ می‌دهد «امنیت روسیه از سمت جنوب» باید مورد بررسی قرار بگیرد.

به نظر می‌رسد اشاره پوتین به حملات اخیر تروریستی است که در کابل، قندوز و مزار شریف در شمال افغانستان رخ داده و داعش مسئولیت آن‌ها را بر عهده گرفته‌است.

رییس جمهور روسیه قبلا گفته‌بود که داعش تلاش دارد از طریق شمال افغانستان به کشور‌های آسیای میانه نفوذ کند.

پوتین همچنین خاطرنشان کرده‌است که از نظر تأمین امنیت روسیه، «البته رویداد‌های مربوط به ارائه کمک به مردم ما در دونباس با عملیات نظامی ویژه در اوکراین» در کانون توجه قرار دارد؛ اما ما موضوعات دیگری نیز داریم که از نظر تامین امنیت کشورمان از جمله در جهت جنوب بسیار مورد توجه است؛ بنابراین ما این موضوع را در رابطه با حوادث افغانستان و به طور کلی در این منطقه در این راستا مورد بحث قرار خواهیم داد.

پیش از این نیز پوتین و رئیس جمهور تاجیکستان در یک گفتگوی تلفنی درباره نفوذ گروه داعش در افغانستان ابراز نگرانی کردند.

همچنین سفیر روسیه در دوشنبه؛ پایتخت تاجکستان به رسانه‌ها گفته‌بود که اقداماتی برای تقویت حفاظت از مرز‌های تاجیکستان در حال انجام است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: پوتین داعش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی