تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

آسیب پذیری گونه‌های جانوری در خشکسالی

رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در خشکی نیز گونه‌هایی مانند پلنگ و پرندگان با توجه به خشک شدن چشم‌ها و کاهش آب رودخانه‌ها و کم شدن پوشش گیاهی، بسیار آسیب‌پذیر می‌شوند

کد خبر: ۱۲۸۴۷۶
۱۱:۵۱ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
دیدارنیوز: الوندی گفت: با توجه به شرایط خشکسالی در خوزستان، بعضی از گونه‌های جانوری به علت کمبود آب، دچار تنش می‌شوند. با کاهش آب تالاب‌های خوزستان و پایین آمدن کیفیت و کمیت آب آن‌ها، بسیاری از موجوداتی که در این تالاب‌ها زندگی می‌کنند مانند لاک‌پشت فراتی آسیب می‌بینند.

رئیس اداره حیات وحش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: آسیب خشکسالی روی زادآوری و تولید مثل این جانوران قابل مشاهده است و باعث ایجاد نگرانی است.

به گفته او با انجام پروژه‌هایی مانند آبرسانی، دادن علوفه دستی، ایجاد آبشخور و بهسازی چشمه‌ها در مناطق حفاظت‌شده، از بخشی از خسارات جلوگیری کنیم، اما علیرغم اقدامات ما، شرایط کم‌آبی در هر صورت تاثیر منفی خود را روی جانوران، گیاهان و جنگل‌های استان خوزستان می‌گذارد.

الوندی می گوید: بیشترین آسیبی که خوزستان در فصل تابستان متحمل می‌شود، مربوط به تعدد آتش‌سوزی‌هایی است که به علت خشکی هوا و خشک شدن علوفه‌های سطح زیر جنگل رخ می‌دهد.

شرایط امسال خوزستان، بحرانی است و با توجه به کاهش بارندگی‌های امسال نسبت به سال گذشته، تداوم آتش‌سوزی‌ها را امسال نیز شاهد خواهیم بود و گر چه به علت کم شدن پوشش گیاهی یک ساله در جنگل‌ها نسبت به سال گذشته، احتمال افزایش سطح آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها کمتر است، اما وضعیت در تالاب‌ها متفاوت است، زیرا هر چه تالاب‌ها خشک‌تر شوند، آتش‌سوزی در سطح بیشتری انتظار می‌رود.

الوندی گفت: گونه‌های گیاهی مستعد آتش‌سوزی شامل نیزار‌ها در تالاب‌ها، درختان بلوط در جنگل‌های زاگرسی و درختان گز و پده در جنگل‌های دز و کرخه هستند. این درختان، بیشترین میزان آسیب را در آتش‌سوزی‌ها متحمل می‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی