تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.
حواشی بی‌پایان پیرامون مجری ـ گزارشگر محبوب

عادل فردوسی‌پور، بازگشت به کجا؟

در روز‌های اخیر انتشار یک کلیپ با صدای عادل فردوسی‌پور این شایعه را به جریان انداخته که او به زودی به شبکه ۳ برمی‌گردد و ممکن است ۹۰ هم راه بیفتد. ماجرا، اما چیز دیگری است!

کد خبر: ۱۲۸۴۷۳
۱۱:۴۴ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

عادل فردوسی‌پور، بازگشت به کجا؟

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: بیش از دو سال از متارکه شبکه ۳ سیما و عادل فردوسی‌پور می‌گذرد و با وجود اعتراض‌های عمومی به این موضوع و موج‌های متناوب رسانه‌ای که از سوی خبرنگاران ورزشی شکل گرفته، مجری و گزارشگر محبوب فوتبال ایران همچنان دور از فوتبالی‌ترین شبکه تلویزیونی ایران به سر می‌برد.

در روز‌های اخیر برای چندمین بار خبر از بازگشت عادل به گوش رسید و خود او نیز در پایان یک بازی خیریه با بچه‌های سندروم داون این شایعه که برای بازگشت به شبکه ۳ شرط گذاشته تکذیب کرد. با این احوال به نظر می‌آید اتفاق خاصی درباره از سر گرفتن برنامه ۹۰ یا بازگشت عادل به گزارشگری نیفتاده و حضور عادل در اخبار، نوعی تبلیغات برای جان گرفتن وب‌سایت و اپلیکیشن متعلق به او در دنیای مجازی است و ربطی به جریان‌های تلویزیون و سیما ندارد.

عادل از چند ماه قبل سایت متعلق به خود را با همکارانش در سایت «۹۰ تی وی» راه‌اندازی کرده و مراحل توسعه آن همچنان ادامه دارد و این وبگاه شخصی هیچ ارتباطی به بازگشت احتمالی او به شبکه ۳ ندارد. به هر حال فعالیت زیرپوستی او در شبکه ورزش با برنامه فوتبال ۱۲۰ نیز ادامه دارد و از این طرف و آن طرف هم شنیده می‌شود که موانع او برای بازگشت به شبکه ۳ برداشته شده و حتی رئیس سازمان صدا و سیما نیز گفته مشکلی برای بازگشت او وجود ندارد.

اما چرا این اتفاق نمی‌افتد و صدای عادل در گزارش بازی‌های لیگ برتر یا لیگ قهرمانان آسیا شنیده نمی‌شود؟ ظاهرا با وجود تمایلی که رئیس صدا و سیما دارد، همچنان رابطه سرد و بی‌اعتمادی میان فردوسی‌پور و علی فروغی مدیر شبکه ۳ اجازه نمی‌دهد یخ‌های موجود آب شود و دستکم برای هواداران میلیونی صدای عادل هم که شده، او برای گزارش بازی‌های مهم به میدان برگردد.

با این حال ممکن است یکی از مزایای جام جهانی ۲۰۲۲ برای فوتبال ایران همین بازگشت عادل پشت میکروفون باشد. به هر صورت هیچ یک از گزارشگران متعددی که این روز‌ها فوتبال‌های لیگ برتر یا خارجی را گزارش می‌کنند نتوانسته‌اند خیل بینندگان تلویزیونی را راضی کنند و طبیعتا گزارش بازی‌های ایران در جام جهانی نیاز به صدا‌های آشنا و محبوب دارد که همچنان عادل در صدر جدول این گروه است.

از سوی دیگر خود عادل نیز می‌داند که جام جهانی می‌تواند نقطه اوج گزارش‌های او باشد و در جام جهانی قطر نیز حداقل دو بازی رویایی در انتظار ایران است که می‌تواند به نقطه عطفی در دوران زندگی حرفه‌ای بدل شود. از طرفی فردوسی‌پور در این مدت که به نوعی محروم از گزارش فوتبال بود نیز هیچگاه رفتار غیرعادی یا اعتراضی از خود بروز نداده که گزک دست مخالفانش بدهد و این ماه‌ها را با منتهای سیاستمداری سپری کرده است.

هر چند اخبار و شایعات این روز‌ها را نمی‌توان به عنوان بازگشت قریب‌الوقوع او به گزارش‌های شبکه ۳ تلقی کرد، اما به نظر می‌آید عادل فروسی‌پور در جام جهانی ۲۰۲۲ به گزارشگری برخواهد گشت. به هر حال جواد خیابانی و مزدک میرازیی هر کدام حداقل یک گزارش تاریخی دارند که هرگز از یاد‌ها نخواهد رفت و صدای عادل نیز می‌تواند پیوست یک اتفاق تاریخی برای تیم ملی در مقابل انگلیس یا آمریکا لقب بگیرد گر چه که گزارش بازی تیم ملی در ورزشگاه قطری هم ممکن است روی ندهد و ماجرای جام جهانی ۲۰۱۸ تکرار شود.

با این احوال احتمال زیادی وجود دارد که عادل در جام جهانی به عرصه گزارش بازگردد، اما این به معنی زنده شدن برنامه ۹۰ نیست. اینطور به نظر می‌آید که بازگشت عادل تنها محدود به گزارشگری است و در عین حال بازگشت به سایت شخصی‌اش هم که بی‌معنی است! حدس بزنید عادل کدام بازی ایران را در جام جهانی گزارش خواهد کرد...؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی