تیتر امروز

لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا
نگاهی به هفته بیست و چهارم لیگ برتر

برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا

با پیروزی تیم‌های بالانشین در هفته بیست و چهارم، جدول لیگ بدون تغییر باقی مانده اما ممکن است اتفاقاتی برای استقلال بیفتد و سرنوشت آبی‌ها به کلی تغییر کند.

حمایت کیهان از اصغر فرهادی: حسودید و دلتان می‌خواهد زمین بخورد!

ســردبیر ســابق «مجله فیلم» با روایت ماجرا‌های اخیــر اصغر فرهادی، واقعیت‌های نهفته در جریان شبه‌روشنفکری و اپوزیسیون را فاش کرد و گفت خیلی از روشنفکران به دلیل حسادت خوششان می‌آید اصغر فرهادی زمین بخورد.

کد خبر: ۱۲۸۴۵۶
۱۰:۴۲ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

حمایت کیهان از اصغر فرهادی حسودید و دلتان می‌خواهد زمین بخورد

دیدارنیوز ـ هوشنگ گلمکانی، ســردبیر سابق «مجله فیلم» و ســردبیر نشریه «فیلم امروز» که خودش ســال‌ها در این دو مجله به پرورش نویسندگان و منتقدان شــبه‌روشنفکر مشغول بوده، در مصاحبه‌ای به بهانه حاشیه‌های اخیر اصغر فرهادی گفت: «عدە زیادی، که ممکن است منتقد فیلم یا روشنفکر هم بین آن‌ها باشد، از دادگاهی شدن فرهادی استقبال می‌کنند. خیلی از روشنفکران به دلیل حســادت به موقعیت فرهادی، خوششــان می‌آید فرهادی زمین بخورد.»

وی به ســیاق شبه‌روشــنفکران به مردم عادی هم حمله کرد و بدون اشــاره به فاصله گرفتن فرهــادی از جامعه و دهن‌کجی‌های او به فرهنگ و ارزش‌های مردم اظهار داشــت: «روان‌شناسی جامعه هم بار‌ها این را نشان داده که بسیاری از مردم عادی عموما کمک می‌کنند یکی اوج بگیرد، بعد خوشحال می‌شوند از زمین خوردن او و کمک می‌کنند به وقوع این سقوط. آدم‌های کوچک وقتی می‌بینند کسی این‌قدر موفق شده و توفیقات جهانی پیدا کرده و حالا چنین اتهامی به او زده می‌شود، خوشحال می‌شوند که این هم دزد و وابســته است که این‌قدر موفق شده! یعنی در درون خودشان به آرامش می‌رســند و به خودشان می‌گویند پس بی‌دلیل نیست که ما موفق نیستیم!»

گلمکانی تصریح کرد: «به نظر من متأسفانه فرهادی در ایران تمام شده و دیگــر نمی‌تواند با این جو موجود در ایران کار کند. این اتفاقی که افتاده، در حکم انفجاری است که رخ داده و موقعیت فرهادی را در ایران نابود کرده اســت. حاسدان و سیاســی‌کاران و جمعیتی که او را به اوج برده بودند کار خودشان را کردند.»

منبع: کیهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی