تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

پنتاگون پوتین را به «فساد» و «بی‌رحمی» متهم کرد

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک نشست خبری با اشاره به جنایات منتسب به نیرو‌های روس برای لحظاتی بغض و پوتین را به «فساد» و «بی‌رحمی» متهم کرد.

کد خبر: ۱۲۸۴۲۵
۰۷:۴۰ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

پنتاگون پوتین را به «فساد» و «بی‌رحمی» متهم کرد

دیدارنیوز: پنتاگون روز جمعه به دلیل رفتار نیرو‌های روسی در اوکراین، ولادیمیر پوتین را به «فساد» و «ظلم» متهم کرد.

این نیرو‌ها به کشتن غیرنظامیان از جمله کودکان متهم هستند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک نشست خبری با اشاره به جنایات منتسب به نیرو‌های روس برای لحظاتی بغض کرد.

کربی که معمولاً به خونسردی در برابر دوربین شناخته می‌شود، گفت: «نگاه کردن به برخی فیلم‌ها و تصور اینکه یک رهبر می‌تواند این کار را انجام دهد، دشوار است.»

پنتاگون پوتین را به «فساد» و «بی‌رحمی» متهم کرد

وی در مورد وضعیت روانی رئیس جمهور روسیه در این مرحله از جنگ، افزود: «از وضعیت روحی و روانی او اطلاعی ندارم، اما فکر می‌کنم می‌توان در مورد فساد او صحبت کرد.»

او با «مزخرف» خواندن استدلال‌های «عجیب» رئیس جمهوری روسیه که ادعا می‌کند این جنگ برای محافظت از اقلیت روسی در برابر نازیسم اوکراینی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد که «تطابق دادن این لفاظی‌ها با آنچه او در اوکراین انجام می‌دهد، کار سختی است. کاری که آن‌ها کرده‌اند شلیک از پشت گردن به افراد بی‌گناه دست‌بسته، شلیک به زنان باردار و بمباران بیمارستان‌ها بوده است.»

این سخنگو اعتراف کرد که به‌رغم «وحشیگری» روس‌ها در جنگ‌های گذشته مانند چچن یا سوریه، واشنگتن انتظار چنین خشونتی علیه غیرنظامیان اوکراینی را نداشت.

از زمان کشف صد‌ها جسد در چندین منطقه در کی‌یف تحت اشغال نیرو‌های روسی در ماه مارس، اوکراین و کشور‌های غربی روسیه را به «قتل عام» و «جنایت جنگی» متهم کرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی