تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

با این رژیم غذایی ریسک فشار خون بارداری را کاهش دهید

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که رعایت رژیم غذایی مدیترانه‌ای ممکن است خطر ابتلا به پره اکلامپسی در دوران بارداری را کاهش دهد.

کد خبر: ۱۲۸۳۴۴
۱۵:۱۸ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

با این رژیم غذایی ریسک فشار خون بارداری را کاهش دهید

دیدارنیوز ـ پره اکلامپسی (فشارخون بالا در بارداری) در افرادی که باردار هستند رخ می‌دهد و می‌تواند تهدید کننده جان آن‌ها باشد. درمان‌های کمی برای کاهش خطر پره اکلامپسی وجود دارد.

مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که خطر ابتلاء به پره اکلامپسی در زنان باردار که رژیم مدیترانه‌ای دارند، تقریباً ۲۰ درصد کاهش یافته است.

دکتر «دانا هونس»، متخصص تغذیه و سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «از آنجایی که پیش بینی اینکه چه کسی به پره اکلامپسی مبتلا می‌شود دشوار است، داشتن یک مداخله غذایی که می‌تواند خطر پره اکلامپسی و سایر عوامل خطر مرتبط با آن را کاهش دهد، یک اتفاق خوب است.»

این مطالعه شامل داده‌های بهداشتی بیش از ۸۵۰۰ زن بود. تیم تحقیقاتی پرسشنامه‌هایی را بین افراد توزیع کرد که شامل سؤالاتی در مورد رژیم غذایی و عادات غذایی آن‌ها بود.

این گزارش نشان داد که ۱۰ درصد از افراد مبتلا به پره اکلامپسی بودند و کسانی که قبل از بارداری دیابت یا چاقی داشتند، دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلاء به پره اکلامپسی بودند.

بررسی‌ها نشان داد خطر ابتلاء به پره اکلامپسی در افرادی که از رژیم غذایی مدیترانه‌ای پیروی می‌کردند ۲۰ درصد کمتر بود.

پره اکلامپسی یک عارضه جدی بارداری است که می‌تواند علائم تهدیدکننده زندگی از جمله فشارخون بالا، دفع پروتئین از ادرار و علائم آسیب اندام را ایجاد کند. این وضعیت همچنین خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی طولانی مدت، حوادث قلبی و نارسایی قلبی را در زنان افزایش می‌دهد.

به گفته نویسندگان، رژیم غذایی مدیترانه‌ای ممکن است استرس اکسایشی یا عملکرد سلول‌های اندوتلیال را بهبود بخشد. همچنین ممکن است عملکرد عروق جفت را تقویت کند و از تغییرات متابولیک سالم حمایت کند.

منبع: مهر
برچسب ها: سبک زندگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی