تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کارشناس مسائل آمریکا

توافق وین در انتظار تصمیم سیاسی واشنگتن/ اختلافات داخلی در آمریکا شدت گرفته است

کارشناس مسائل آمریکا گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه اختلافات داخلی در بین دولتمردان آمریکا شدت گرفته است، بایدن باید تصمیم نهایی خود برای توافق در وین را بگیرد.

کد خبر: ۱۲۸۳۰۲
۱۱:۰۲ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

توافق وین در انتظار تصمیم سیاسی واشنگتن

دیدارنیوز ـ امیرعلی ابوالفتح با اشاره به تعلل آمریکا در تصمیم‌گیری و مطرح کردن شروط جدید برای توافق در مذاکرات وین گفت: تصور من این است که تا آینده‌ای نزدیک، وضعیت مذاکرات به همین ترتیب از سوی آمریکا ادامه پیدا کند. در حال حاضر اختلافات میان ایران و آمریکا بسیار زیاد است که یکی از موضوعات اختلافی، بحث سپاه است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که تلاش آمریکا در سر باز زدن از اجرای تعهداتش، عامل طولانی شدن مذاکرات است؛ به این معنی که آمریکا نمی‌خواهد تحریم‌ها را لغو کند و ادعا دارد که موضوع به مسئله سپاه گره خورده است.

ابوالفتح گفت: مدتی قبل آمریکایی‌ها ادعا داشتند که توافق به روسیه گره خورد است، در صورتیکه روسیه اعلام کرد که نگرانی و دغدغه ما برطرف شده است. حالا آمریکایی‌ها بحث سپاه را مطرح می‌کنند و آن را نیز به موضوعات دیگر گره می‌زنند، در واقع این آمریکایی‌ها هستند که باید تصیم نهایی خود را بگیرند.

این کارشناس مسائل آمریکا اظهار کرد: میزان مخالفت با اصل توافق در آمریکا روز به روز در حال افزایش است. موضوع سپاه مخالفان بسیار قوی در داخل آمریکا دارد و عمل کردن و پر دادن به این موضوع توسط دولت بایدن بسیار دشوار خواهد بود.

وی با بیان اینکه حتی اگر موضوع سپاه نیز بین دو طرف حل و فصل شود، اصل توافق در آمریکا مخالفان جدی دارد، اظهار کرد: از سوی دیگر برخی در آمریکا معتقدند توافق باید در کنگره بررسی شود که در واقع ارجاع توافق به کنگره تقریبا به معنای نابودی کامل توافق خواهد بود که امکان تصویب ندارد لذا دولت بایدن اگر خواستار توافق با ایران است باید تصمیم نهایی خود را بگیرد چراکه جمهوری اسلامی ایران همواره حسن نیت خود را ثابت کرده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: برجام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی