تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

کاخ سفید: خروج از «برجام» امنیت آمریکا را به مخاطره انداخت

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید بار دیگر از اقدام دولت سابق آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرده و آن را عاملی برای کاهش امنیت ایالات متحده خواند.

کد خبر: ۱۲۸۲۷۱
۰۸:۱۸ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

کاخ سفید: خروج از «برجام» امنیت آمریکا را به مخاطره انداخت

دیدارنیوز: سخنگوی کاخ سفید بار دیگر از اقدام دولت سابق آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرده و آن را عاملی برای کاهش امنیت ایالات متحده خواند.

ساکی با اشاره به سخنان «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماعیه روز گذشته - سه‌شنبه- در کمیته روابط خارجی سنا، گفت که همانطور که بلینکن اشاره کرد، زمان گریز هسته‌ای ایران در چارچوب توافق، حدود یک سال بود که بعد از خروج آمریکا از برجام به چند هفته یا کمتر رسید.

ساکی افزود که همین مسأله باعث کاهش امنیت ما شد و به همین دلیل است با روی کار آمدن دولت جدید، بار دیگر در مسیر دیپلماتیک قدم گذاشتیم.

آنتونی بلینکن روز گذشته بار دیگر تأکید کرده بود که فشار حداکثری علیه ایران، نتایج مورد نظر واشنگتن را به دنبال نداشت.

وی با تکرار برخی ادعا‌های بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، گفت که ما وضعیت بسیار پیچیده‌ای را به میراث بردیم؛ برنامه هسته‌ای ایران در حال پیشرفت و فعالیت‌های مخرب این کشور در منطقه نیز در حال گسترش بود.

بلینکن اذعان کرد که تصمیم آمریکا برای خروج از برجام و تلاش برای اعمال فشار حداکثری علیه ایران، نه تنها به نتایج مورد نظر ختم نشد بلکه باعث شد زمان گریز هسته‌ای ایران از یک سال به حدود چند هفته برسد.

وزیر خارجه آمریکا افزود که بازگشت به پایبندی به برجام بهترین رویکرد برای رسیدگی به چالش‌های ایجاد شده ناشی از برنامه هسته‌ای ایران است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی