تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

کاخ سفید: خروج از «برجام» امنیت آمریکا را به مخاطره انداخت

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید بار دیگر از اقدام دولت سابق آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرده و آن را عاملی برای کاهش امنیت ایالات متحده خواند.

کد خبر: ۱۲۸۲۷۱
۰۸:۱۸ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

کاخ سفید: خروج از «برجام» امنیت آمریکا را به مخاطره انداخت

دیدارنیوز: سخنگوی کاخ سفید بار دیگر از اقدام دولت سابق آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرده و آن را عاملی برای کاهش امنیت ایالات متحده خواند.

ساکی با اشاره به سخنان «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماعیه روز گذشته - سه‌شنبه- در کمیته روابط خارجی سنا، گفت که همانطور که بلینکن اشاره کرد، زمان گریز هسته‌ای ایران در چارچوب توافق، حدود یک سال بود که بعد از خروج آمریکا از برجام به چند هفته یا کمتر رسید.

ساکی افزود که همین مسأله باعث کاهش امنیت ما شد و به همین دلیل است با روی کار آمدن دولت جدید، بار دیگر در مسیر دیپلماتیک قدم گذاشتیم.

آنتونی بلینکن روز گذشته بار دیگر تأکید کرده بود که فشار حداکثری علیه ایران، نتایج مورد نظر واشنگتن را به دنبال نداشت.

وی با تکرار برخی ادعا‌های بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، گفت که ما وضعیت بسیار پیچیده‌ای را به میراث بردیم؛ برنامه هسته‌ای ایران در حال پیشرفت و فعالیت‌های مخرب این کشور در منطقه نیز در حال گسترش بود.

بلینکن اذعان کرد که تصمیم آمریکا برای خروج از برجام و تلاش برای اعمال فشار حداکثری علیه ایران، نه تنها به نتایج مورد نظر ختم نشد بلکه باعث شد زمان گریز هسته‌ای ایران از یک سال به حدود چند هفته برسد.

وزیر خارجه آمریکا افزود که بازگشت به پایبندی به برجام بهترین رویکرد برای رسیدگی به چالش‌های ایجاد شده ناشی از برنامه هسته‌ای ایران است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی