تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

دیدار دبیرکل سازمان ملل با پوتین؛ اختلافات باید صلح آمیز حل شود

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد پس از سفر به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، اعلام کرد که اختلافات باید صلح آمیز حل شود و نقض حاکمیت یک کشور پذیرفتنی نیست.

کد خبر: ۱۲۸۲۶۸
۰۷:۵۶ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

دیدار دبیرکل سازمان ملل با پوتین؛ اختلافات باید صلح آمیز حل شود

دیدارنیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز سه‌شنبه در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در مسکو گفت که با وجود ادامه جنگ بین اوکراین و روسیه، مذاکرات در جریان است و او همچنان به نتیجه مثبت گفتگو‌ها با اوکراین اعتقاد دارد.

وی ارتش روسیه را مبری از وقایعی دانست که در بوچا روی داده است و اتهامات مطرح شده از سوی دولت اوکراین علیه مسکو در موضوع جنایات بوچا را «اقدامات تحریک آمیز» توصیف کرد.

پوتین افزود «طرح این اتهامات» از سوی مقامات اوکراین باعث شد با وجود آنکه توافقات اولیه‌ای در جریان مذاکرات نمایندگان دو کشور حاصل شده بود، مسیر این گفتگو‌ها تغییر کند.

دبیرکل سازمان ملل نیز گفت: «من نارضایتی‌ها را درک می‌کنم. اما اختلافات و نارضایتی‌ها باید به کمک ابزار‌های مختلفی که منشور سازمان ملل در اختیار کشور‌ها گذاشته حل شود. چیزی که قطعا روشن است اینکه بر اساس این منشور، نقض حاکمیت یک کشور پذیرفتنی نیست.»

در این دیدار همچنین گوترش بر ایجاد دالان‌های بشردوستانه برای خروج غیرنظامیان از مناطق تاکید کرد. بر اساس بیانیه دبیرخانه سازمان ملل آقای پوتین در این دیدار «در اصول» با حضور سازمان ملل و سازمان صلیب سرخ و هلال احمر برای تخلیه غیرنظامیان موافق است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی