تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
در تعطیلات عید فطر محدودیت جاده‌ای نداریم

وزیر کشور: لیست منتشر شده درباره جابجایی استانداران کذب است

احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه مقابله با کرونا گفت: موضوعاتی که درباره تغییر استانداران مطرح می‌شود تکذیب می‌شود و استانداران با قدرت مشغول فعالیت هستند.

کد خبر: ۱۲۸۲۴۵
۱۵:۰۳ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

وزیر کشور: لیست منتشر شده درباره جابجایی استانداران کذب است

دیدارنیوز: وزیر کشور تاکید کرد: لیست منتشر شده درباره جابجایی استانداران کذب است

احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه مقابله با کرونا که ظهر امروز برگزار شد، درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در فضای مجازی موضوعاتی درباره تغییر استانداران مطرح می‌شود آیا این موضوع صحت دارد، گفت: موضوعاتی که درباره تغییر استانداران مطرح می‌شود تکذیب می‌شود و استانداران با قدرت مشغول فعالیت هستند و گواهی می‌دهم که شبانه روز ندارند گفتن این صحبت‌ها در فضای مجازی هیچ کمکی برای بهبودی وضعیت کشور ندارد.

وی ادامه داد: از افرادی که بر اثر بی اطلاعی این اقدامات را انجام می‌دهند خواهش می‌کنیم چنین کاری را نکنند. چراکه هیچ کمکی این موضوعات به مردم نمی‌کند و یک مدیر با قدرت در حال انجام وظیفه است و اظهار نظر این چنینی درست نیست.

وی همچنین درباره تردد از مرز زمینی بدون روادید به عراق گفت: رایزنی با دولت عراق انجام شده، اما هنوز تصمیمی مبنی بر تردد بدون ویزا و روادید گرفته نشده است و زائران با روادید از مرز زمینی عبور می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر آخرین وضعیت مرز دوغارون گفت: آنچه که در مرز اتفاق افتاده حاصل سوءتفاهم برخی مسئولان محلی افغانستان درباره محدوده مرزی است و به آن‌ها یادآوری شد که باید محدوده‌های مرزی را رعایت کنند. براداران ما در نیرو‌های مسلح و نیروی انتظامی تذکرات لازم را دادند و امیدواریم توجه کنند. مسائل دوستی بین دو کشور را نباید افرادی بر اثر سوءبرداشت و سوءتفاهم دچار خدشه کنند. چرا که ملت افغانستان از این موضوع حتما ضرر خواهند کرد. حمل و نقل جاده‌ای و تامین مایحتاج مردم افغانستان از طریق مرز‌ها صورت می‌گیرد و تجار ما این کار را انجام می‌دهند از همین رو در صورت بروز هر مشکلی اولین کسی که ضربه می‌خورد مردم عزیز افغانستان هستند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره برنامه روز قدس و عید سعید فطر گفت: در برنامه روز قدس رعایت شیوه نامه‌ها ضروری و مورد تاکید است تا انشالله دچار مشکل نشویم.

وزیر کشور درباره موضوعات مطرح شده در جلسه قرارگاه نیز گفت: در این جلسه درباره وضعیت کرونا در دنیا بحث شد و در حال حاضر وضعیت خاصی نیست و لزومی به تصمیم گیری خاصی درباره مرز‌ها نبود.

وحیدی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه درباره دوز سوم تاکید شد برابر مقررات هوشمند افرادی که دوز سوم دریافت نکرده اند باید برای تزریق دوز سوم اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد اصناف باید QR کد را دریافت کنند و باید برای دریافت آن اقدام کنند. موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد بحث بازگشایی مدارس بود در حال حاضر ۹۲ درصد مدارس باز هستند و مشکل خاصی نداشتیم و درخصوص سلامت دانش آموزان مورد خاصی گزارش نشده است.

وزیر کشور درخصوص سفر‌های خارجی نیز گفت: برای سفر خارجی هم باید پروتکل رعایت شود.

وی ادامه داد: در این جلسه درخصوص سویه‌های جدید کرونا بحث شد و ما فعلا موضوع خاصی نداشتیم، اما باید مراقبت‌ها ادامه پیدا کند همچنین بازدید‌ها از صنوف ادامه دارد و ۹۳۶ مورد پلمب داشتیم.

وی درباره تعطیلات عید فطر گفت: در این تعطیلات محدودیت جاده‌ای نداریم. درخصوص نماز عید فطر تجمعات باید در فضای باز باشد.

وزیر کشور درباره کاهش، میزان رعایت پروتکل‌ها گفت: در حال حاضر میزان رعایت تا ۶۰ درصد است و عادی انگاری شده که این موضوع به ما ضرر می‌زند و باید در این خصوص رعایت بیشتری صورت گیرد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی