تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

نوبرانه‌های لاکچری بازار میوه/ قیمت عجیب بعضی میوه‌ها را ببینید

«زردآلو کیلویی ۲۸۰ هزار تومان، سیب فرانسوی کیلویی ۱۷۰ هزار تومان، گوجه سبز کیلویی ۱۹۰ هزار تومان و توت فرنگی کیلویی ۱۶۰ هزار تومان است.»

کد خبر: ۱۲۸۱۷۷
۱۰:۱۸ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

نوبرانه‌های لاکچری بازار میوه

دیدارنیوز ـ این‌ها اعلام قیمت برخی میوه‌های نوبرانه توسط یکی از میوه فروشان بازار دستغیب است. در این بازار یک نوع میوه نوبرانه خاص با تفاوت قیمت بیش از ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید. علاوه بر این برخی از میوه فروشان این بازار اقدام به فروش سیب فرانسوی می‌کردند که بنا به اظهارات رئیس اتحادیه این صنف، کالای قاچاق محسوب می‌شود.

اختلاف قیمت ۱۰۰ هزار تومانی زردآلو

برای بررسی قیمت میوه‌های نوبرانه به بازار میوه فروشان در خیابان دستغیب مراجعه کردیم و قیمت گوجه سبز، توت فرنگی، زردآلو و سیب فرانسوی را جویا شدیم. یکی از فروشندگان درباره قیمت‌ها می‌گوید: زردآلو کیلویی ۲۷۰ هزار تومان، یک نوع توت فرنگی کیلویی ۹۰ هزار و نوع دیگر آن کیلویی ۱۴۰ هزار تومان، گوجه سبز ۱۵۰ هزار تومان، زردآلو کیلویی ۱۷۰ هزار تومان و سیب فرانسوی کیلویی ۱۴۰ هزار تومان است. فروشنده دیگری درباره قیمت‌ها می‌گوید: توت فرنگی کیلویی ۱۶۵ هزار تومان، سیب فرانسوی کیلویی ۱۴۰ هزار تومان، گوجه سبز کیلویی ۱۲۰ هزار تومان و زردآلو کیلویی ۲۷۰ هزار تومان است.

سیب فرانسوی؛ کالای قاچاق

حسین مصدق، رئیس اتحادیه خرده فروشان میوه و تره بار مشهد درباره قیمت میوه‌های نوبرانه در بازار عمده فروشی می‌گوید: روز دوشنبه در میدان بار، گوجه سبز بسته به نوع آن با قیمتی بین ۳۰ تا ۹۰ هزار تومان، توت فرنگی بسته به نوع آن بین ۳۰ تا ۹۰ هزار تومان و زردآلو بسته به نوع آن بین ۹۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسید. خرده فروشان مجاز هستند تا ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته باشند. وی می‌افزاید: سیب فرانسوی کالای قاچاق است و در میدان بار ندیده ام. ممکن است از کانال دیگری وارد مغازه‌ها شود. آن دسته از واحد‌های صنفی که سیب فرانسوی می‌فروشند، کارشان تخلف محسوب می‌شود و علاوه بر توقیف کالا، جریمه نیز می‌شوند. وی درباره دلیل گرانی میوه‌های نوبرانه می‌گوید: طبیعی است که میوه نوبرانه ابتدای ورود به بازار قیمت بالایی دارد، چون به وفور نرسیده، اما هرچه به سمت تابستان می‌رویم قیمت کاهش پیدا می‌کند. میوه‌های نوبرانه نسبت به سال گذشته افزایش قیمت نداشته و روز به روز در حال کاهش است. وی خاطرنشان کرد: گیلاس به عنوان میوه نوبرانه هنوز وارد بازار نشده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی