تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

زلنسکی: سرنوشت اروپا و امنیت جهانی در اوکراین مشخص می‌شود

زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در جدیدترین سخنرانی شبانه خود در آغاز سومین ماه جنگ در اوکراین گفت: سرنوشت اروپا و امنیت جهانی در اوکراین تعیین می‌شود.

کد خبر: ۱۲۸۱۵۵
۰۸:۳۷ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

زلنسکی: سرنوشت اروپا و امنیت جهانی در اوکراین مشخص می‌شود

دیدارنیوز: رئیس جمهور اوکراین گفت: سرنوشت اروپا و امنیت جهانی در اوکراین تعیین خواهد شد.

به نقل از نشریه انگلیسی گاردین، «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین در جدیدترین سخنرانی شبانه خود در آغاز سومین ماه جنگ در اوکراین گفت: سرنوشت اروپا و امنیت جهانی در اوکراین تعیین می‌شود.

به گفته زلنسکی، همه در جهان - و حتی کسانی که آشکارا از ما حمایت نمی‌کنند - موافقند که در اوکراین است که سرنوشت اروپا، سرنوشت امنیت جهانی و سرنوشت نظام دموکراتیک تعیین می‌شود و بالاتر از همه، تصمیم گرفته می‌شود که زندگی در مرکز و شرق قاره ما چگونه خواهد بود و آیا اصلاً زندگی وجود خواهد داشت یا خیر.

زلنسکی گفت: «حتی در حالی که جنگ ادامه دارد، ما نشان می‌دهیم که به اوکراین فرصت‌های بیشتری برای توسعه می‌دهیم. ما حرکت خود را به سمت اتحادیه اروپا تا حد امکان تسریع می‌کنیم. ما قبلاً یک لحظه تاریخی، یک مرحله مهم را با دریافت و پاسخ به یک پرسشنامه ویژه که قبل از کسب وضعیت نامزد عضویت در اتحادیه اروپا در اختیار هر کشور قرار گرفته بود، پشت سر گذاشته‌ایم.»

رئیس جمهور اوکراین همچنین افزود: «حتی اکنون که جنگ همچنان ادامه دارد، ما در حال ایجاد پایگاه لازم برای بازسازی اوکراین هستیم.»

بالاترین مقام اجرایی اوکراین همچنین گفت که از زمان آغاز تهاجم روسیه تاکنون بسیاری از شهر‌ها و جوامع هنوز تحت کنترل موقت ارتش روسیه هستند، اما من شک ندارم که این فقط یک مسئله زمان بر است و ما سرزمین خود را آزاد خواهیم کرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی