تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

تهیه اطلس ایمنی تأسیسات و واحدهای عملیاتی در مناطق نفتخیز جنوب

رییس HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: طرح تهیه اطلس ایمنی برای همه تأسیسات و واحدهای عملیاتی این شرکت در دست اجراست.

کد خبر: ۱۲۸۱۴۴
۲۰:۲۶ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

تهیه اطلس ایمنی تأسیسات و واحدهای عملیاتی در مناطق نفتخیز جنوب

دیدارنیوز | به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، محمدرضا نادری اظهار داشت: در گام نخست این طرح و به عنوان نمونه، اطلس ایمنی برای تأسیسات و واحدهای عملیاتی شركت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تهیه شده است.

 

وی در ادامه شرح مختصری از اقدامات مناطق نفتخیز جنوب را در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست بیان داشت و افزود:‌ تهیه و تنظیم شرح خدمات انجام مطالعات HAZOP و HAZID و ارزیابی كمی به روش QRA ، به روز رسانی دستورالعمل‌های ایمنی، تهیه و به روز رسانی نرم‌افزار پروانه كارهای گرم و سرد  و انجام بازرسی‌های ویژه HSE / آتش‌نشانی از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه ایمنی طی سال گذشته است.

نادری، درباره مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه محیط زیست نیز بیان داشت: نظارت و تعیین تكلیف مدیریت پسماند ناشی از عملیات حفاری چاه های نفت و ارتقای فرآیند مدیریت پساب و كنده های حفاری و بررسی گزارشات و پیوست‌های محیط زیستی كلیه طرح های توسعه ای و پروژه ها به خصوص طرح های نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ مخزن از جمله اقدامات این حوزه است.

وی، بررسی فنی گزارشات مدیریت پسماند، شاخص های محیط زیستی، گازهای گلخانه ای، آلاینده های هوا، تهیه و ارسال گزارشات مورد درخواست سازمانهای نظارتی و  انجام بازرسی از واحدها و تاسیسات مناطق نفتخیز جنوب و تهیه گزارشات بهبود و اصلاح فرآیندها را از دگیر اقدامات مهم حوزه محیط زیست عنوان کرد.

رییس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ادامه در خصوص  اقدامات این اداره در زمینه بهداشت توضیح داد: در سال گذشته سامانه ثبت نتایج معاینات شغلی كاركنان پیمانكاری و همچنین خط تلفن سه رقمی ۱۱۵ شركتی جهت درخواست  اعزام آمبولانس با همکاری مخابرات این شرکت ایجاد شد.

وی، نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها و پروتكل‌های بهداشتی در ادارات، تجزیه و تحلیل  ماهانه آماركاركنان مبتلا به كرونا، مشاوره و پاسخ به  ۲۵۰۰ مكاتبه و تماس تلفنی مسئولین و كاركنان  ستاد، شركت های تابعه و سازمان های خارج  از شركت در حوزه بهداشت و بازدیدهای ویژه بهداشتی از ادارات و پیگیری رفع نواقص توسط مسئولین واحدها را از دیگر اقدامات حوزه بهداشت برشمرد.

نادری افزود: پیگیری و نظارت بر تحویل اقلام بهداشتی از جمله ماسك و محلول ضد عفونی به كاركنان، آماده سازی شرح خدمات اندازه گیری عوامل زیان آور محیط كار و پیگیری درخواست خرید ۴۲ دستگاه آمبولانس از دیگر فعالیت‌های بخش بهداشت این اداره محسوب می‌شود.

وی، بررسی مدارك طرح واكنش در شرایط اضطراری (ERP) مربوط به طرح های نگهداشت و افزایش تولید ۲۸مخزن، ارزیابی كیفی  پیمانكاران متقاضی شركت در مناقصات حفاری در قالب جدول تخصصی شكست  آیتم های بخش های مختلف HSE و برنامه ریزی، نظارت و اجرای چندین مانور با سناریو های به روز و تخصصی در ستاد مناطق نفتخیز جنوب را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اعلام داشت.

رییس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اهمیت آموزش‌های ایمنی به کارکنان گفت: در شش ماه دوم سال گذشته ۱۵ دوره آموزش ایمنی برگزار شد ۳۱۶ نفر به میزان ۵۶۸۰ نفر روز، آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی