تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

مخبر: دولت در حفاظت از محیط زیست کوتاه نمی‌آید

محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت در حفاظت از محیط زیست کوتاه نمی‌آید، گفت: اگر تدابیر لازم را برای حفظ، احیاء و توسعه تالاب‌ها به کار نبندیم باید در برابر خداوند و مردم پاسخگو باشیم.

کد خبر: ۱۲۸۱۳۷
۱۶:۳۵ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

مخبر: دولت در حفاظت از محیط زیست کوتاه نمی‌آید

دیدارنیوز: در پنجمین جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌های کشور به ریاست معاون اول رییس جمهور راهکار‌های تسریع در احیای خلیج گرگان و تالاب‌های میانکاله و گمیشان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

محمد مخبر در این جلسه که ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد، تالاب‌های کشور را نعمت و موهبتی الهی برای کشور توصیف کرد و گفت: متأسفانه این دارایی‌های خدادای در حال تخریب و از بین رفتن هستند که لازم است برای حفظ و نگهداری از این تالاب‌ها همه دستگاه‌های متولی با جدیت پای کار بیایند.

معاون اول رییس جمهور افزود: با وجود آنکه باید همه مردم کشور از تالاب‌ها منتفع شوند، اما متأسفانه شاهد آن هستیم که تالاب‌های کشور در معرض خشک شدن قرار دارند و اگر تدابیر لازم را برای حفظ، احیاء و توسعه تالاب‌ها به کار نبندیم باید در برابر خداوند و مردم پاسخگو باشیم.

مخبر با اشاره به فقدان نگاه جامع و عدم مدیریت مناسب برای حفاظت از تالاب‌ها اظهار داشت: فارغ از جلسات اداری و ستاد‌های مربوطه باید برای هر یک از تالاب‌ها برنامه و مجری مشخص و پاسخگو تعیین شود و همه دستگاه‌ها نیز مکلف به همکاری برای اجرای این برنامه‌ها باشند.

معاون اول رییس جمهور بر رویکرد جدی دولت برای توجه به ملاحظات و خطوط قرمز زیست محیطی تأکید کرد و افزود: محیط زیست محل حیات همه جانداران است که نیاز به مراقبت جدی دارد بنابراین دولت در مواقع آسیب به محیط زیست به هیچ عنوان از این ملاحظات کوتاه نمی‌آید.

مخبر همچنین با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در جلسه در خصوص مسایل تالاب میانکاله و احیای خلیج گرگان گفت: رییس جمهور در سفر اخیر خود به این منطقه، نسبت به احیاء تالاب میانکاله و خلیج گرگان به مردم قول داده اند که لازم است با جدیت پای کار باشیم تا این وعده محقق شود.

معاون اول رییس جمهور از وزیر نیرو، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و استاندار گلستان خواست در اسرع وقت نسبت به اتخاذ تصمیمات لازم جهت اجرا و تسریع در طرح تسهیل ارتباط بین دریا و خلیج گرگان برای احیاء این منطقه طبیعی اقدام کنند.

در این جلسه که وزرای کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، امور خارجه، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار گلستان نیز حضور داشتند گزارشی از مشکلات و چالش‌های اصلی تالاب میانکاله و خلیج گرگان و نیز پروژه‌های اولویت دار طرح جامع میانکاله و خلیج گرگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه همچنین توضیحاتی در خصوص وضعیت فعلی، اهم چالش‌های پیش رو و پروژه‌های اولویت دار احیاء تالاب بین المللی گمیشان مطرح و گزارشی از طرح جامع احیاء، حفاظت و مدیریت این تالاب بین المللی ارائه شد که مورد تصویب قرار گرفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی