تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

مکرون پس از پیروزی در انتخابات فرانسه: جامعه‌ای با برابری بیشتر میان زنان و مردان می‌خواهم

امانوئل مکرون، پس از پیروزی در انتخابات فرانسه با اشاره به اینکه افرادی هستند که نه به دلیل موافقت با عقایدش بلکه با این هدف که راه رسیدن به قدرت را برای راست افراطی سد کنند، به او رای دادند، گفت: پروژه‌ای که من در ۵ سال پیش‌رو در فرانسه اجرا می‌کنم، با این هدف اجرا می‌شود که درنهایت جامعه‌ای عادلانه‌تر و با برابری بیشتر میان زنان و مردان همچنین جامعه‌ای دوستدار محیط زیست داشته باشیم.

کد خبر: ۱۲۸۰۳۰
۰۷:۳۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

مکرون پس از پیروزی در انتخابات فرانسه: جامعه‌ای با برابری بیشتر میان زنان و مردان می‌خواهم

دیدارنیوز: امانوئل مکرون روز یکشنبه ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) با کسب اکثریت آرا در انتخابات فرانسه بار دیگر به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد.

بر اساس نخستین نتایج شمارش آرا، مکرون بیش از ۵۸ درصد آرا و رقیبش، مارین لوپن از حزب راست افراطی اجتماع ملی ۴۲ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

حدود ۴۸.۷ میلیون نفر در این انتخابات واجد شرایط رای دادن بودند که از این میان ۶۲ درصد در انتخابات شرکت کردند. میزان آرای سفید در دور دوم انتخابات نیز به ۲۸ درصد رسید که این میزان از سال ۱۹۶۹ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

اولین سخنرانی امانوئل مکرون پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
امانوئل مکرون سخنرانی خود را با سپاسگزاری از همه رای دهندگان آغاز کرد و افزود: پس از گذراندن ۵ سال پر از فراز و نشیب، مردم فرانسه بار دیگر به من اعتماد کردند تا برای ۵ سال دیگر در این مقام فعالیت کنم.

پروژه ما ایجاد فرانسه‌ای مستقل‌تر از همیشه و ایجاد اروپایی قوی‌تر است. می‌دانم که بسیاری از افرادی که به من رای دادند نیز افرادی هستند که نه به دلیل موافقت با عقایدم بلکه با این هدف که راه رسیدن به قدرت را برای راست افراطی سد کنند، به من رای دادند. از آن‌ها نیز سپاسگزارم و سعی می‌کنم در سال‌های پیش رو خواسته‌های آن‌ها را برآورده کنم.

من به آن‌هایی که به مارین لوپن رای دادند نیز می‌اندیشم؛ من از این لحظه رئیس جمهور آن‌ها نیز هستم واین مسئولیت من است که برای خشم و ناامیدی که داشتند و باعث شده به راست افراطی رای دهند، راه حلی بیابم.

پروژه‌ای که من در ۵ سال پیش‌رو در فرانسه اجرا می‌کنم، با این هدف اجرا می‌شود که درنهایت جامعه‌ای عادلانه‌تر و با برابری بیشتر میان زنان و مردان همچنین جامعه‌ای دوستدار محیط زیست داشته باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی