تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

اعتراض مولداوی به اظهارات فرمانده روسی؛ سفیر روسیه احضار شد

در پی اظهارنظر یکی از فرماندهان نظامی روسیه، مولداوی سفیر روسیه را فراخواند و «نگرانی عمیق» خود را نسبت به این اظهارات اعلام کرد.

کد خبر: ۱۲۷۸۷۹
۰۸:۵۲ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

اعتراض مولداوی به اظهارات فرمانده روسی؛ سفیر روسیه احضار شد

دیدارنیوز: مولداوی سفیر روسیه را فراخواند و «نگرانی عمیق» خود را نسبت به اظهارات یک مقام نظامی روسیه اعلام کرد.

به نقل از گاردین، در پی اظهارنظر یکی از فرماندهان نظامی روسیه، مولداوی سفیر روسیه را فراخواند و «نگرانی عمیق» خود را نسبت به این اظهارات اعلام کرد.

فراخواندن سفیر روسیه در مولداوی پس از آن صورت می‌گیرد که یکی از فرماندهان ارشد ارتش روسیه گفت: هدف جدید مسکو به دست گرفتن کنترل جنوب اوکراین است که به مسکو اجازه دسترسی به منطقه «ترانس نیستریا»، به عنوان منطقه‌ای خودمختار و حامی روسیه در مولداوی را خواهد داد.

در همین ارتباط نیز وزارت امور خارجه مولداوی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اظهارات بی اساس است و با موضع فدراسیون روسیه مبنی بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری مولداوی در مرز‌های شناخته شده بین‌المللی در تضاد است.

وزارت خارجه مولداوی با فراخواندن «اولگ واسنتوف»، سفیر روسیه اعلام کرده است که جمهوری مولداوی، مطابق با قانون اساسی خود، یک کشور بی طرف است و این اصل باید توسط همه بازیگران بین‌المللی از جمله فدراسیون روسیه مورد مراعات قرار گیرد.

منطقه ترانس نیستریا که در همسایگی جنوب اوکراین است سال‌هاست که می‌خواهد به فدراسیون روسیه بپیوندد. این کشور که بخشی از قلمرو مولداوی به شمار می‌رود در سال ۱۹۹۰ میلادی اعلام استقلال کرد و پس از وقوع یک جنگ خونین داخلی سرانجام در سال ۱۹۹۲ میلادی جمهوری جدید خودخوانده‌ای را تشکیل داد، هر چند که این اقدام تاکنون از سوی هیچیک از اعضای سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته نشده است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی