تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکا اعلام کرد

هنوز امید برای احیای «برجام» وجود دارد

برایان واربی، استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکا معتقد است که هنوز امید برای احیای «برجام» وجود دارد. او گفت: من امیدوار به احیای توافق هستم البته این را می‌دانیم که هیچ چیزی قطعی و تضمین‌شده و قابل پیش‌بینی نیست.

کد خبر: ۱۲۷۸۵۰
۰۹:۴۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

هنوز امید برای احیای «برجام» وجود دارد

دیدارنیوز: استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکا تاکید کرد که این روز‌ها ایران و مذاکرات هسته‌ای به اولویت اصلی دولت بایدن تبدیل شده است.

برایان واربی «Brian Warby» استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکاست. وی دارای دکترای تخصصی در علوم سیاسی است.

مذاکرات، اکنون به اولویت بایدن تبدیل شده است

برایان واربی در ابتدا در مورد مذاکرات برجامی گفت: در حال حاضر تحولات و اتفاقات زیادی در سیاست جهانی در جریان است و من فکر می‌کنم بایدن از همه جهت فشار زیادی را بر خود احساس می‌کند. من فکر می‌کنم مذاکرات به فهرست اولویت‌ها منتقل شده است. به طور دقیق نمی‌دانم مسئول تاخیر و وقفه ایجاد شده در مذاکرات چیست. اما گمان می‌کنم که آمریکا باشد.

با بالابودن قیمت نفت، بایدن می‌خواهد روابط خود با اعضای اوپک را بدون تنش کند

وی در ادامه در مورد از سرگیری مذاکرات برجامی گفت: من در حال حاضر نسبت به احیای توافق هسته‌ای خوشبین‌تر از اوایل دوره ریاست‌جمهوری بایدن هستم. با بالا بودن قیمت نفت، بایدن و سایر کشور‌های جهان می‌خواهند روابط خود را با همه اعضای اوپک (به غیر از روسیه) تا حد امکان بدون تنش نگه دارند.

هنوز امید برای احیای برجام وجود دارد

این استاد دانشگاه در ادامه در مورد تاثیر جنگ اوکراین بر مذاکرات برجامی و وقفه در روند مذاکرات گفت: در حال حاضر به دلیل جنگ و قیمت بالای نفت، دیدن مزایای روابط کاری خوب با ایران برای غرب بسیار آسان‌تر است و می‌تواند بر رابطه با ایران تاثیر داشته باشد.

برایان واربی افزود: از نظر استراتژیک، اگر فشاری از سوی روسیه برای عدم امضای توافق ایران و آمریکا وجود داشته باشد، اگر ایران با وجود فشار روسیه برای عدم امضای توافق، هر توافقی را با آمریکا امضا کند، در واقع کودتای جزئی خواهد بود.

وی افزود: هنوز امید برای احیای برجام وجود دارد، من امیدوار به احیای توافق هستم البته این را می‌دانیم که هیچ چیزی قطعی و تضمین‌شده و قابل پیش‌بینی نیست.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی