تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...
استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکا اعلام کرد

هنوز امید برای احیای «برجام» وجود دارد

برایان واربی، استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکا معتقد است که هنوز امید برای احیای «برجام» وجود دارد. او گفت: من امیدوار به احیای توافق هستم البته این را می‌دانیم که هیچ چیزی قطعی و تضمین‌شده و قابل پیش‌بینی نیست.

کد خبر: ۱۲۷۸۵۰
۰۹:۴۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

هنوز امید برای احیای «برجام» وجود دارد

دیدارنیوز: استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکا تاکید کرد که این روز‌ها ایران و مذاکرات هسته‌ای به اولویت اصلی دولت بایدن تبدیل شده است.

برایان واربی «Brian Warby» استاد علوم سیاسی دانشگاه آیووای آمریکاست. وی دارای دکترای تخصصی در علوم سیاسی است.

مذاکرات، اکنون به اولویت بایدن تبدیل شده است

برایان واربی در ابتدا در مورد مذاکرات برجامی گفت: در حال حاضر تحولات و اتفاقات زیادی در سیاست جهانی در جریان است و من فکر می‌کنم بایدن از همه جهت فشار زیادی را بر خود احساس می‌کند. من فکر می‌کنم مذاکرات به فهرست اولویت‌ها منتقل شده است. به طور دقیق نمی‌دانم مسئول تاخیر و وقفه ایجاد شده در مذاکرات چیست. اما گمان می‌کنم که آمریکا باشد.

با بالابودن قیمت نفت، بایدن می‌خواهد روابط خود با اعضای اوپک را بدون تنش کند

وی در ادامه در مورد از سرگیری مذاکرات برجامی گفت: من در حال حاضر نسبت به احیای توافق هسته‌ای خوشبین‌تر از اوایل دوره ریاست‌جمهوری بایدن هستم. با بالا بودن قیمت نفت، بایدن و سایر کشور‌های جهان می‌خواهند روابط خود را با همه اعضای اوپک (به غیر از روسیه) تا حد امکان بدون تنش نگه دارند.

هنوز امید برای احیای برجام وجود دارد

این استاد دانشگاه در ادامه در مورد تاثیر جنگ اوکراین بر مذاکرات برجامی و وقفه در روند مذاکرات گفت: در حال حاضر به دلیل جنگ و قیمت بالای نفت، دیدن مزایای روابط کاری خوب با ایران برای غرب بسیار آسان‌تر است و می‌تواند بر رابطه با ایران تاثیر داشته باشد.

برایان واربی افزود: از نظر استراتژیک، اگر فشاری از سوی روسیه برای عدم امضای توافق ایران و آمریکا وجود داشته باشد، اگر ایران با وجود فشار روسیه برای عدم امضای توافق، هر توافقی را با آمریکا امضا کند، در واقع کودتای جزئی خواهد بود.

وی افزود: هنوز امید برای احیای برجام وجود دارد، من امیدوار به احیای توافق هستم البته این را می‌دانیم که هیچ چیزی قطعی و تضمین‌شده و قابل پیش‌بینی نیست.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی