تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

اهدای ۱۰۰ فروند موشک ضدهوایی نروژ به اوکراین برای مقابله با روسیه

کشورهای اروپایی پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین همچنان در حال ارسال سلاح و مهمات به اوکراین هستند تا این کشور اروپایی جنگ زده مقابل ارتش متجاوز پوتین مقاومت کند. در این راستا، نروژ ۱۰۰ فروند موشک ضدهوایی برای مقابله با روسیه به اوکراین اهدا کرده است.

کد خبر: ۱۲۷۸۱۳
۱۵:۲۱ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۱

اهدای ۱۰۰ فروند موشک ضدهوایی نروژ به اوکراین برای مقابله با روسیه

دیدارنیوز: دولت نروژ روز چهارشنبه اعلام کرد که حدود ۱۰۰ فروند موشک ضد هوایی طراحی فرانسوی را برای مقابله با روسیه به اوکراین اهدا کرده است.

وزارت دفاع نروژ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این کمک مالی که قبلاً انجام شده مربوط به پرتابگر‌های میسترال با حدود ۱۰۰ موشک است که تاکنون بر روی کشتی‌های نیروی دریایی نروژ مستقر بوده است.»

میسترال موشک زمین‌به‌هوای بسیار کوتاه‌برد است که از اواخر دهه ۱۹۸۰ به دست گروه صنایع دفاعی ماترا ساخته شد. پس از آن ماترا با شرکت اروپایی «ام‌بی‌دی‌ای» ادغام گردید.

در پایان ماه مارس، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در یک سخنرانی ویدئوکنفرانسی در برابر نمایندگان پارلمان نروژ، از اسلو درخواست کرده بود «ناسماس»، سامانه مدرن پدافند موشکی را که توسط شرکت دفاعی و هوافضای کونگزبرگ نروژ تولید می‌شود، به کشورش بدهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی