تیتر امروز

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید
گزارش دیدار از شیوع بیماری تنفسی در چین

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید

عکس‌های منتشر شده از مدارس چین موجی از نگرانی و شیوع ویروس جدیدی مانند کرونا دنیا را نگران کرده، اما سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید: خبری از ویروس جدید نیست.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.
اختلافات در حزب جمهوریت ادامه دارد؛

مجید نصیرپور به مدیرکل سیاسی وزارت کشور نامه نوشت

پس از دو سال از بروز دو دستگی در حزب جمهوریت، پرونده قطور این حزب در کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب خاک می‌خورد و هنوز اکثریت شورای مرکزی در انتظار نظر این کمیسیون بلاتکلیف هستند، به همین دلیل مجید نصیرپور که پیش‌تر توسط اکثریت اعضا (نصف به علاوه ۱) دبیرکل شده بود، به دکتر اسلامی نامه نوشت.

کد خبر: ۱۲۴۸۵۹
۱۲:۱۲ - ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
مجید نصیرپور به مدیرکل سیاسی وزارت کشور نامه نوشت
 
دیدارنیوز ـ سرویس سیاسی: حزب جمهوریت ایران اسلامی شاخه منشعب از حزب اعتماد ملی است که در پی بروز اختلافاتی بین حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا و طیف نزدیک به الیاس حضرتی، منتجب‌نیا و تعدادی از طرفداران او، این حزب جدید را تاسیس کردند. اما پس کمتر از ۴ ماه که از تاسیس این حزب گذشت، اعضای شورای مرکزی با رسول منتجب‌نیا -که خود را دبیرکل حزب معرفی می‌کرد- به اختلاف خوردند و به گفته مطلعین هر دو سو، پرونده قطور اختلافات حزب جمهوریت در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در دست بررسی است. این کمیسیون تا کنون نظر هیچکدام از طرفین دعوا را تایید نکرده است.
 
اخیرا خبرگزاری فارس گزارش داد، که روز جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰، رسول منتجب‌نیا کنگره سوم حزب جمهوریت را بدون حضور دو سوم اعضای شورای مرکزی به صورت کاملا خصوصی و بدون اینکه به اعضای شورای مرکزی و ارکان حزب اطلاع داده باشد، برگزار کرده است.  
 
به همین دلیل مجید نصیرپور که بعد از بروز دو دستگی توسط اکثریت اعضای شورای مرکزی (نصف به علاوه ۱) به عنوان دبیرکل انتخاب شده بود، امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ برای چندمین بار به محسن اسلامی مدیرکل سیاسی وزارت کشور نامه نوشت و از او خواست که کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب نظر نهایی خود را در مورد نحوه فعالیت حزب جمهوریت ایران اسلامی اعلام کند.
 
 
متن نامه به شرح زیر است:
 
جناب آقای دکتر اسلامی؛ مدیر کل محترم سیاسی وزارت کشور
 
احتراما همانگونه که اطلاع دارید جمعی قریب به ۲۵ نفر (نصف به علاوه ۱) از اعضای شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی در پیگیری‌های کتبی و حضوری از دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب و همچنین در ملاقات حضوری با جنابعالی اکیدا تقاضا داشته‌اند، اظهار نظر حقوقی کمیسیون در خصوص سوال زیر را دریافت نمایند تا در خصوص نحوه فعالیت این حزب تصمیم لازم را بگیرند که متاسفانه تاکنون این اقدام عملی نشده است و به زعم اینجانب و اکثر اعضای شورای مرکزی هرگونه فعالیت در قالب این حزب به همین دلیل احتمالا شائبه غیرقانونی بودن داشته باشد، لذا اکیدا و مصرا تقاضا داریم در خصوص سوال مطروحه پاسخ روشن و قاطع آن کمیسیون را به عنوان فصل‌الخطاب نحوه فعالیت احزاب اعلام فرمائید. جهت استحضار مجددا سوال مد نظر را اعلام می‌دارم.
 
سوال:
 
بر اساس حکم تبصره ۳ ماده ۳ قانون فعالیت احزاب که بیان می‌دارد؛
 
«تا زمانیکه احزاب پروانه فعالیت نهایی خود را دریافت نکرده‌اند، "حق فعالیت حزبی ندارند"».
 
آیا انتخاب دبیرکل از سوی اعضای شورای مرکزی چند روز بعد از اولین مجمع عمومی و قریب سه ماه قبل از صدور پروانه و مجوز نهایی فعالیت حزب توسط وزیر کشور، قانونی بوده یا خیر؟
 
مجید نصیرپور سرهائی، عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت و دبیرکل منتخب اکثریت

مجید نصیرپور به مدیرکل سیاسی وزارت کشور نامه نوشت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی