تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

شاکری: مجلس به دولت مجوز حذف ارز ترجیحی را داد

اقبال شاکری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گوید که مجلس به دولت اجازه داده تا هر موقع آماده بود حذف ارز ترجیحی را انجام دهد.

کد خبر: ۱۲۴۰۸۶
۱۳:۵۷ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

شاکری: مجلس به دولت مجوز حذف ارز ترجیحی را داد

دیدارنیوز: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مجلس در لایحه بودجه به دولت اجازه داد تا هر موقع آماده بود نسبت به حذف ارز ترجیحی اقدام کند، اما باید ساز وکار‌های دیده شده در قانون بودجه به طور دقیق اجرایی شود.

اقبال شاکری، با اشاره به مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین تکلیف ارز ترجیحی برای تامین کالا‌های اساسی در سال ۱۴۰۱ بیان کرد: بر اساس آنچه که در بند الحاقی ۱ تبصره ۱ لایحه بودجه به تصویب مجلس رسید، به دولت اجازه داده شد در سال ۱۴۰۱ تا معادل سقف ردیف (۱۸) جدول مصارف تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ از طریق تأمین منابع مابه التفاوت ارز ترجیحی برای واردات کالا‌های اساسی، دارو، تجهیزات مصرفی پزشکی اختصاص دهد.

وی در ادامه اظهار کرد:، اما مهم‌ترین بخش این مصوبه این است که اگر دولت قصد داشته باشد تا کالایی را از سبد ارز ترجیحی حذف نماید، باید قبلا ترتیبات قانونی جبران زیان رفاه مصرف کننده برای کالا‌های اساسی را از طریق راه‌های مختلف پیش بینی کند. یکی از این راه‌ها کالا برگ الکترونیکی و در امور پزشکی از طریق بیمه‌ها است. در نهایت افراد باید بتوانند این کالا‌ها و خدمات را به نرخ پایان شهریور ۱۴۰۰ و در سقف سهمیه تعیین شده تهیه کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این اتفاق خیلی مهمی در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بود، گفت: مجلس به دولت اجازه داده تا هر موقع آماده بود حذف ارز ترجیحی را انجام دهد. البته حذف ارز ترجیحی باید با توجه به شرایط دیده شده در لایحه بودجه باشد و به معیشت مردم آسیبی وارد نشود. دولت باید خودش را آماده کند تا ساز و کار پیش بینی شده برای تامین هر کالایی را که می‌خواهد ارز ترجیحی را حذف کند به طور دقیق اجرایی کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی