تیتر امروز

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید
گزارش دیدار از شیوع بیماری تنفسی در چین

سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین: ویروس جدیدی در کار نیست/محرز: خودتان را قرنطینه کنید

عکس‌های منتشر شده از مدارس چین موجی از نگرانی و شیوع ویروس جدیدی مانند کرونا دنیا را نگران کرده، اما سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید: خبری از ویروس جدید نیست.
سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد
پا به پای اسلامی ندوشن از تورنتو تا شادیاخ؛ در سفر سیمرغ با فرزند ایران

سفرنامه‌طورِ یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا؛ از تهران به نیشابور تا به مشهد و بجنورد

پیکر محمدعلی ندوشن ما را به سفری دور در همین نزدیکی‌ها برد، برد به دور دست‌های تاریخ بلاخیز ایران، به خراسان. سفرنامه‌طور یک روزنامه‌نگار ایران‌گرا را بخوانید.
زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار باسابقه و فعال سیاسی اصلاح طلب/ قسمت اول

زیدآبادی: از سر خشم گفتم از سیاست کنار می‌روم/ محور خُرده اجماع اصلاح‌طلبان "خاتمی" است/ به هاشمی رفسنجانی می‌گفتند "وسط باز"

"احمد زیدآبادی" روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یکی دیگر از برنامه‌های اصل ۲۷ مهمان دیدارنیوز بود؛ این گفت‌وگو در دو قسمت منتشر خواهد شد.

سیاوش طهمورث: بازیگران ایران در سن پختگی به حاشیه رانده می‌شوند

بازیگر سریال «زخم کاری» گفت: بازیگران بر عکس تمام دنیا در ایران وقتی به سن پختگی و میانسالی می‌رسند به حاشیه رانده می‌شوند که بخشی از این مساله بخاطر ناآشنایی به هنر است.

کد خبر: ۱۲۴۰۶۱
۱۲:۱۰ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سیاوش طهمورث بازیگران ایران در سن پختگی به حاشیه رانده می‌شوند

دیدارنیوز ـ سیاوش طهمورث با گلایه از اینکه بازیگران برخلاف تمام دنیا که در سنین بالاتر و درخشش مورد توجه و اهمیت بیشتری قرار می‌گیرند، اظهار داشت: این روند در ایران برعکس است و متاسفانه شاهد کنار گذاشته شدن بازیگران در زمان میانسالی و در عین پختگی و تجربه کاری بالا هستیم.

وی یکی از مصداق‌های این بی توجهی را غیبت هنرمندان پیشکسوت در مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر عنوان کرد و افزود: ۵۷ سال است در حرفه بازیگری هستم، اما یک بار هم به افتتاحیه جشنواره فجر دعوت نشدم. حرفم در نشست خبری فیلم هناس هم این بود که چرا هنرمندان در افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر حضور ندارند و به جای آن‌ها دوستان و آشنایان دست اندرکاران جشنواره را می‌بینیم. پس این جشنواره برای کیست؟ گلایه من از این بود.

این بازیگر پیشکسوت دلیل این بی توجهی را عدم آشنایی و اشراف کامل برخی از مدیران هنر دانست و ادامه داد: وقتی عاشقانه وارد این عرصه و گرفتار این هنر شدم، هیچوقت به فکر جایزه نبودم. جایزه وقتی برای من ارزش دارد که داوران برای هنر ارزش قائل شوند.

طهمورث گلایه کرد: من هیچ! ولی آقای نصیریان دست کم ۱۰ کار بی‌نظیر در کارنامه دارند چرا این‌ها را در نظر نمی‌گیرند و تنها در طول دوران کار هنری ایشان باید شاهد اهدای جایزه مکمل فجر به این هنرمند باید باشیم.

وی در ادامه درباره بازی درخشان خود در سریال زخم کاری (۱۴۰۰، محمدحسین مهدویان) گفت: هر نقشی که قبول می‌کنم آن کاراکتر را حس می‌کنم و دوست دارم در زندگی او شریک باشم.

بازیگر سریال زیر تیغ (۱۳۸۵، محمدرضا هنرمند) درباره برنامه‌های خود برای نوروز امسال نیز تصریح کرد: در خانه می‌مانم. کتاب می‌خوانم، تلویزیون نگاه می‌کنم و به دید و بازدید می‌روم.

طهمورث از معرفی یک کتاب خاص برای مطالعه نوروزی خودداری کرد و گفت: همه کتاب‌ها خوبند، از کتابی که به اشتباه فکر می‌کنید محتوا ندارد را می‌توانید بخوانید تا آثار نویسندگان مشهور دنیا.

منبع: ایرنا
برچسب ها: هنرمندان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی