تیتر امروز

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!
چند نکته از بازی ایران و سنگال

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!

در روزی که مهدی طارمی به سردار آزمون ترجیح داده شد، سردار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد و گل تساوی تیم ملی برابر سنگال را به ثمر رساند.
وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!
گزارش دیدار از نگاه ضرغامی به صنعت گردشگری در روز جهانی آن

وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!

دیروز روز جهانی گردشگری بود و تنها جمله مهم عزت الله ضرغامی در این روز این بود که در بازی "مار و پله" همیشه بازنده است، بازی‌ای که "ایران هراسی" نقش ثابت روی تاس او است.
پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
نشست جدید دوشنبه برگزار می‌شود

نشست فوق العاده شورای امنیت درباره اوکراین

روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل نشستی را به درخواست لندن در پی آتش سوزی در یکی از مراکز آموزشی پس از بمباران نیروگاه اتمی زاپروژیا در اوکراین برگزار کرد.

کد خبر: ۱۲۳۸۶۲
۰۸:۴۸ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

نشست فوق العاده شورای امنیت درباره اوکراین

دیدارنیوز: پس از نشست روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل که به درخواست لندن و پس از آتش سوزی در نیروگاه هسته‌ای اوکراین برگزار شد، خبرگزاری فرانسه امروز شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه به درخواست آمریکا نشستی دیگر را درباره بحران انسانی در اوکراین برگزار می‌کند.

روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل نشستی را به درخواست لندن در پی آتش سوزی در یکی از مراکز آموزشی پس از بمباران نیروگاه اتمی زاپروژیا در اوکراین برگزار کرد.

رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در سخنرانی خود با بیان اینکه درگیری‌ها در اوکراین باید فورا متوقف شود، گفت: "باید برای جلوگیری از یک حادثه هسته‌ای جدید در اوکراین تلاش کرد. "

وی همچنین با اعلام استقبال سازمان ملل از توافق روس‌ها و اوکراینی‌ها برای ایجاد کریدور‌های امن، افزود: "فاجعه چرنوبیل نمونه‌ای بارز برای حفظ استاندارد‌های هسته‌ای است. "

نماینده انگلیس در سازمان ملل تاکید کرد که لندن پس از آتش سوزی در نیروگاه زاپروژیا اوکراین درخواست برگزاری جلسه اضطراری کرده و در سخنرانی خود در شورای امنیت گفت که این قبیل حمله به یک نیروگاه هسته‌ای در اوکراین یک رخداد بی سابقه بوده است.

وی ادامه داد: «محاسبات پوتین در مورد مقاومت اوکراین اشتباه بود».

نماینده لندن در سازمان ملل با تاکید بر اینکه ادامه جنگ بر رنج اوکراینی‌ها می‌افزاید، خاطرنشان کرد که از نماینده روسیه خواسته است جنگ را متوقف کند.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده ایالات متحده در شورای امنیت گفت که تاسیسات هسته‌ای نمی‌تواند بخشی از این درگیری بین روسیه و اوکراین باشد.

وی در سخنرانی خود از مسکو خواست نیرو‌های خود را از تاسیسات هسته‌ای "زاپروژیا" خارج کند و خاطرنشان کرد که "حمله روز جمعه روسیه به زاپروژیا بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا را در معرض خطر قرار داد. "

او گفت: "پوتین باید با پایان دادن به جنگ فاجعه انسانی را متوقف کند، او باید این جنون را متوقف کند. "

لیندا تامس-گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت که جهان "دیشب به فاصله تار مویی از یک فاجعه هسته‌ای پرهیز کرد". او به آتش‌سوزی در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیای اوکراین که به اشغال ارتش روسیه در آمد، اشاره می‌کرد.

تامس-گرینفیلد اعمال روسیه را "نابخردانه" و "خطرناک" خواند و افزود که مسکو بزرگ‌ترین نیروگاه هسته‌ای اروپا را به خطر انداخت و ایمنی غیرنظامیان خود و تمام جمعیت اروپا را تهدید کرد.

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل، به نوبه خود گفت که کی‌یف در تلاش است تا به هیستریک ساختگی را دامن بزند.

وی در سخنرانی خود با بیان اینکه صحبت در مورد حمله نیرو‌های ما به تاسیسات هسته‌ای در اوکراین "دروغ" است، تاکید کرد که نیرو‌های روسیه در حال حفاظت از نیروگاه اتمی زاپروژیا در اوکراین هستند.

او خاطرنشان کرد که این تاسیسات و شش رآکتور امن هستند و به طور معمول کار می‌کند.

وی همچنین افزود که نیرو‌های کشورش برای تخلیه امن غیرنظامیان در اوکراین تلاش می‌کنند.

سرگئی کیسلتسیا، نماینده اوکراین در شورای امنیت هم با تأیید اینکه آنچه نماینده روسیه گفت "دروغ" است، انتقادات شدیدی را از شورای امنیت انجام داد و تأکید کرد که "روسیه عمدا به تأسیسات هسته‌ای در اوکراین حمله کرده است. "

وی افزود: "نماینده روسیه هیچ اطلاعی از برنامه ریزی پوتین ندارد".

این مسئول اوکراینی افزود که "زیرساخت‌ها به طور گسترده توسط بمباران روسیه تخریب می‌شود. "

وی همچنین افزود: "روسیه به دلیل شکست برنامه‌های خود تاکنون و نیز به دلیل همدلی بین‌المللی با کیف خشمگین است" و از جهان خواست برای کمک به کشورش اقدام فوری انجام دهد.

نماینده چین در شورای امنیت نیز به نوبه خود با بیان اینکه باید به حل و فصل دیپلماتیک متوسل شد و از تشدید تنش جلوگیری کرد، افزود: نگرانی‌های روسیه و اوکراین در حل بحران باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: "ما امیدواریم بتوانیم از غیرنظامیان در اوکراین محافظت کنیم. "

او از همه طرف‌ها خواست در مورد تاسیسات هسته‌ای اوکراین هوشیار باشند.

علاوه بر این، نیکولاس دی ریویر، نماینده فرانسه در سازمان ملل، خواستار توقف فوری درگیری‌ها در اوکراین شد و حمله ادعایی روسیه به نیروگاه هسته‌ای اوکراین را محکوم کرد.

نشست جدید
امروز شنبه نیز خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که نشست دوم شورای امنیت درباره اوکراین روز دوشنبه برگزار می‌شود.

در این نشست که به درخواست آمریکا برگزار خواهد شد بر موضوع انسانی در اوکراین تمرکز می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی