تیتر امروز

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست
ششمین برنامه «با فرهنگ» پیرامون دادخواهی و شادی در اسطوره و تاریخ ایران؛

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست

در ششمین برنامه‌ی «با فرهنگ»، دکتر محمدعلی دادخواه با شرح اسطوره و فلسفه‌ی جشن‌های ایرانی، جشن مهرگان را جشن پیروزی و آزادی عنوان می‌کند و دادگری، شادی و خرد را بنیان این جشن‌ها می‌داند.
باختیم ولی زانو نزدیم
افاضات اضافه

باختیم ولی زانو نزدیم

در یادداشت‌های روزانه عوام‌الملک که هفته گذشته را مرور کرده، این بار او از راه دور عملکرد کاروان دولت ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک را مورد توجه و بررسی قرار داده است.
بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران
به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید (اختصاصی دیدارنیوز)

بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران

انجمن اسلامی معلمان، سازمان معلمان ایران و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، سه تشکل صنفی و سیاسی ایران، به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، با نگاهی به اتفاقات ایران (از شهریور ۱۴۰۱ تا به امروز)،...
لوکاشنکو مدعی شد

بلاروس در تهاجم نظامی روسیه در اوکراین شرکت نمی‌کند

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس در نشست اضطراری با اعضای شورای امنیت این کشور اعلام کرد که مینسک قصد ندارد در عملیات نظامی روسیه در اوکراین شرکت کند.

کد خبر: ۱۲۳۶۶۹
۱۳:۲۸ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

بلاروس در عملیات نظامی روسیه در اوکراین شرکت نمی‌کند

دیدارنیوز: رئیس جمهوری بلاروس با اشاره به ریشه اصلی بحران در اوکراین، گفت: مینسک هیچ مشارکتی در عملیات نظامی روسیه در اوکراین نداشته و نخواهد داشت، فقط نقش جلوگیری از حمله احتمالی به نظامیان روس را دارد و امنیت مرز‌های غربی بلاروس هم تقویت شده است.

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس امروز، سه شنبه در نشست اضطراری با اعضای شورای امنیت این کشور اعلام کرد که مینسک قصد ندارد در عملیات نظامی روسیه در اوکراین شرکت کند. به گفته وی، نظامیان بلاروس هیچ مشارکتی در درگیری‌ها نداشته و ندارند و وی می‌تواند این مسئله را به هر کسی که لازم باشد ثابت کند.

لوکاشنکو گفت: «علاوه بر این، رهبری روسیه هرگز این موضوع - مشارکت در درگیری‌های مسلحانه- را با ما مطرح نکرده است. ما در آینده نیز در این عملیات ویژه در اوکراین شرکت نخواهیم کرد. اصلاً چنین نیازی وجود ندارد. ما تنها تامین امنیت مرز‌های ملی خود را برای جلوگیری از نفوذ رادیکال‌ها و سلاح به کشور تقویت کرده‌ایم.»

رئیس جمهوری بلاروس همچنین یادآور شد، سامانه‌های پدافند هوایی این کشور در حالت آماده‌باش کامل هستند تا از هر گونه حمله احتمالی به نیرو‌های روسی از پشت سر جلوگیری شود. وی گفت: «وزیر دفاع از آمادگی برای پوشش مرز‌های غربی کشور با پنج گردان دیگر به من خبر داده است. ما نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم. ما دائما منتظر تحریکاتی از سوی شرکای غربی، چه در سیاست، چه در اقتصاد و چه در حوزه نظامی هستیم و باید آماده اقدامات تحریک آمیز احتمالی باشیم.»

لوکاشنکو گفت که علت مناقشه در اوکراین، تلاش نیرو‌های ملی گرای تندرو برای اوکراینی سازی سریع این کشور است، آنهم با استفاده از ابزار‌های تبلیغاتی نازی‌ها و در پس زمینه تخریب فرهنگ مرسوم روسی در میان مردم اوکراین و بخصوص در مناطقی که روس‌ها در آن ساکن هستند.

رئیس جمهوری بلاروس همچنین ابراز امیدواری کرد که درگیری‌های کنونی در اوکراین به یک جنگ جهانی تبدیل نشود.

الکساندر لوکاشنکو با اشاره به اینکه نتایج مذاکرات دیروز بین روسیه و اوکراین در خاک بلاروس باعث ایجاد خوش بینی محتاطانه‌ای شده است، تاکید کرد که مینسک هر کاری از دستش برآید انجام می‌دهد تا به طرفین درگیر در اوکراین کمک کند که زمینه‌های مشترک پیدا کرده و خونریزی را متوقف کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی