تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
پس از حمله نظامی مسکو به اوکراین

میزبانی سه رویداد بزرگ شطرنج از روسیه گرفته شد

پس از حمله گسترده روسیه به خاک اوکراین که منجر به کشته شدن تعدادی از نظامیان و غیرنظامیان و همینطور آواره شدن ده‌ها هزار اوکراینی شده، فیده به طور رسمی اعلام کرد که میزبانی سه رویداد از روسیه گرفته می‌شود.

کد خبر: ۱۲۳۲۰۳
۰۹:۵۰ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

میزبانی سه رویداد بزرگ شطرنج از روسیه گرفته شد

دیدارنیوز: فدراسیون جهانی شطرنج میزبانی سه رویداد بزرگ در این رشته را از کشور روسیه گرفت.

اتفاقات روز‌های اخیر در اوکراین و حضور نیرو‌های نظامی روسیه در این کشور، باعث شده تا برخی از فدراسیون‌های جهانی تصمیماتی را علیه روس‌ها اتخاذ کنند.

یکی از آخرین اقدامات مربوط به فدراسیون جهانی شطرنج است. فیده به طور رسمی اعلام کرد که میزبانی سه رویداد از روسیه گرفته می‌شود.

یکی از این مسابقات، چهل و چهارمین دوره المپیاد جهانی شطرنج است که قرار بود نمایندگان ۱۹۰ کشور طی دو هفته از روز‌های ۲۶ جولای تا ۸ آگوست در شهر مسکو به مصاف هم بروند.

در حاشیه این المپیاد، قرار بود نود و سومین کنگره فدراسیون جهانی نیز برگزار شود. این کنگره امسال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود؛ چرا که آرکادی دوورکوویچ رئیس اهل روسیه فیده ماه‌های پایانی ریاستش را سپری می‌کند.

همچنین قرار بود المپیاد جهانی شطرنج معلولان نیز در شهر خانتی مانسیسک برگزار شد که فیده این میزبانی را نیز از روسیه گرفت.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی