تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

لاوروف: پس از غیرنظامی شدن اوکراین، مذاکره می‌کنیم

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که پس از انجام عملیات ویژه روسیه برای غیرنظامی کردن اوکراین، اوضاع در این کشور به سمت مذاکرات هموار خواهد شد.

کد خبر: ۱۲۳۱۲۷
۱۵:۴۶ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

لاوروف: پس از غیرنظامی شدن اوکراین، مذاکره می‌کنیم

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه روسیه با تأکید بر اینکه مسکو علاقه‌مند است اوکراین کشوری تحت کنترل خارجی نباشد و به عنوان ابزاری برای بازدارندگی روسیه استفاده نشود، گفت: پس از غیرنظامی شدن اوکراین، شرایط برای مذاکره فراهم خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از گفتگو با مقامات مسئول در امور سیاست خارجی دو منطقه لوهانسک و دونتسک در مسکو، اعلام کرد که پس از انجام عملیات ویژه روسیه برای غیرنظامی کردن اوکراین، اوضاع در این کشور به سمت مذاکرات هموار خواهد شد.

لاوروف گفت: «ما فاقد راه حل دیپلماتیک برای مناقشه دونباس نبودیم. بنابراین، البته، پس از عملیات نظامی با هدف بازگرداندن نوعی نظم دموکراتیک، بدون عناصر نسل کشی و بدون عناصر نئونازیسم و ​​میلیتاریسم، راه برای مذاکره باز خواهد شد. یک بار دیگر توجه همه را به سخنان رئیس جمهور پوتین جلب می‌کنم که گفته: ما طرفدار آزادی اوکراین از دست نظامی گری و نئونازیسم هستیم تا فرصتی را برای همه مردم ساکن در این کشور فراهم کنیم که بدون هیچ گونه فشاری از خارج درباره آینده خودشان تصمیم بگیرند.»

سرگئی لاوروف گفت: فدراسیون روسیه علاقه‌مند است که اوکراین کشوری تحت کنترل خارجی نباشد و به عنوان ابزاری برای بازدارنگی مسکو استفاده نشود. ما علاقه مندیم که مردم اوکراین در شرایطی قرار نگیرد که تحت کنترل کامل نیرو‌های خارجی باشند.»

وی تاکید کرد، روسیه اجازه نخواهد داد که نئونازی‌ها در اوکراین حکومت کنند.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد، کشور‌های غربی همواره از جنایات رژیم کی‌یف که اوکراین را به یک فاجعه فرو برده‌اند، دفاع کرده است. به گفته وی، فدراسیون روسیه نمی‌توانست نسبت به درخواست دو منطقه دونتسک و لوهانسک برای کمک به مقابله با متجاوز بی تفاوت باشد.

لاوروف ادامه داد: «ولادیمیر زلنسکی نمی‌خواست روی اجرای تصمیمات نشست‌های گروه نرماندی کار کند و به دروغ گفت که روسیه با ادامه مذاکرات موافق نیست، در واقع او به گفتگو در قالب نرماندی از آن جهت نیاز داشت تا جایگزین اجرای توافق‌های مینسک شود.»

وی افزود، روسیه مجدداً حمایت خود از استقلال دو منطقه دونتسک و لوهانسک و حق آن‌ها برای عملکرد به عنوان کشور‌های مستقل را مورد تأیید قرار می‌دهد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی