تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

استرالیا: روسیه احتمالا تا ۲۴ ساعت آینده به اوکراین حمله می‌کند

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا طی اظهاراتی مدعی شد تهاجم روسیه به اوکراین احتمالاً ظرف ۲۴ ساعت آینده اتفاق می‌افتد.

کد خبر: ۱۲۲۹۷۱
۱۴:۱۵ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

استرالیا: روسیه احتمالا تا ۲۴ ساعت آینده به اوکراین حمله می‌کند

دیدارنیوز: نخست وزیر استرالیا می‌گوید انتظار می‌رود که حمله ادعایی روسیه به اوکراین ظرف ۲۴ ساعت آینده انجام شود حال آنکه کی یف هم از شهروندانش خواست فوراً خاک روسیه را ترک کنند.

به نقل از تلگراف، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا طی اظهاراتی مدعی شد تهاجم روسیه به اوکراین احتمالاً ظرف ۲۴ ساعت آینده اتفاق می‌افتد.

وی در ادامه این ادعا افزود: تهاجم علیه اوکراین عملاً آغاز شده است. استرالیایی‌ها همواره علیه قلدری می‌ایستند و در برابر روسیه نیز همین کار را می‌کنند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که وزارت خارجه اوکراین از شهروندان خود خواست به دلیل وخامت اوضاع و امکان قطع خدمات کنسولی، فوراً خاک روسیه را ترک کنند.

در پی به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین، غرب تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرده و مدعی است که در صورت تشدید اقدامات مسکو علیه کی یف، این تحریم‌ها تشدید می‌شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیروز طی اظهاراتی گفته بود: بهترین راه حل برای مسئله جاری، صرف نظر مقامات کی‌یف از پیوستن به ناتو و پایبندی به بی طرفی است. من این را نگفتم که نیرو‌های نظامی ما هم اکنون به منطقه دونباس اعزام خواهند شد؛ بلکه حمایت نظامی از لوهانسک و دونتسک را اعلام کردم.

وی امروز چهارشنبه هم در پیامی ویدئویی اعلام کرد: کشورمان همواره از گفتگوی مستقیم و صادقانه با هدف یافتن راه حل‌های دیپلماتیک برای پیچیده‌ترین مشکلات استقبال می‌کند. اما منافع روسیه و امنیت شهروندانمان قابل مذاکره نیستند.

با این حال، به نظر می‌رسد که پوتین با استفاده از کارت استقلال دونتسک، در واقع به متحدان آمریکا می‌گوید حالا که سرنوشتی جز تحریم پیش پای من نمی‌گذارید، خودتان انتخاب کنید که می‌خواهید در روشن کردن تکلیف اوکراین تا کجا پیش بروم؟

بایدن از مدت‌ها پیش امنیت اوکراین را به عنوان ابزار چانه زنی روی میز مذاکره با پوتین گذاشته بود. اکنون، تنها کاری که رئیس جمهور روسیه انجام داد، این بود که تعارف را کنار بگذارد و با آن ابزار بازی کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی