تیتر امروز

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

اقتصاد ایران؛ بیماری که آماده جراحی نیست

پرداخت یارانه جدید معیشتی در عوض آزادسازی ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان، در دولت رئیسی که از آن به عنوان جراحی اقتصادی یاد می‌شود، واکنش کارشناسان اقتصادی را هم در پی داشته است، به گونه‌ای که اکثرا معتقدند...
هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

کی‌یف: اوکراینی‌ها فورا خاک روسیه را ترک کنند

وزارت خارجه اوکراین امروز اعلام کرد: به دلیل تهاجم رو به ازدیاد روسیه علیه اوکراین که می‌تواند به کاهش چشمگیر خدمات کنسولی منجر شود، از شهروندان‌مان می‌خواهیم از سفر به روسیه اجتناب کرده و چنانچه در آنجا حضور دارند، فوراً این کشور را ترک کنند.

کد خبر: ۱۲۲۹۶۰
۱۳:۱۲ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

کی‌یف: اوکراینی‌ها فورا خاک روسیه را ترک کنند

دیدارنیوز: دولت اوکراین با پیش بینی وخامت اوضاع و عدم توانایی به ارائه خدمات کنسولی، از شهروندانش خواست تا خاک روسیه را ترک کنند.

به نقل از تلگراف، اوکراین امروز چهارشنبه از شهروندانش خواست که فوراً روسیه را ترک کنند.

وزارت خارجه اوکراین در توضیح این تصمیم، اعلام کرد: به دلیل تهاجم رو به ازدیاد روسیه علیه اوکراین که می‌تواند به کاهش چشمگیر خدمات کنسولی منجر شود، از شهروندان مان می‌خواهیم از سفر به روسیه اجتناب کرده و چنانچه در آنجا حضور دارند، فوراً این کشور را ترک کنند.

در پی به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین، غرب تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرده و مدعی است که در صورت تشدید اقدامات مسکو علیه کی یف، این تحریم‌ها تشدید می‌شود.

همزمان، ادعا می‌شود که حمله روسیه به اوکراین همچنان قریب الوقوع و بسیار محتمل است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیروز طی اظهاراتی گفته بود: بهترین راه حل برای مسئله جاری، صرف نظر مقامات کی‌یف از پیوستن به ناتو و پایبندی به بی طرفی است. من این را نگفتم که نیرو‌های نظامی ما هم اکنون به منطقه دونباس اعزام خواهند شد؛ بلکه حمایت نظامی از لوهانسک و دونتسک را اعلام کردم.

وی امروز چهارشنبه هم در پیامی ویدئویی اعلام کرد: کشورمان همواره از گفتگوی مستقیم و صادقانه با هدف یافتن راه حل‌های دیپلماتیک برای پیچیده‌ترین مشکلات استقبال می‌کند. اما منافع روسیه و امنیت شهروندانمان قابل مذاکره نیستند.

با این حال، به نظر می‌رسد که پوتین با استفاده از کارت استقلال دونتسک، در واقع به متحدان آمریکا می‌گوید حالا که سرنوشتی جز تحریم پیش پای من نمی‌گذارید، خودتان انتخاب کنید که می‌خواهید در روشن کردن تکلیف اوکراین تا کجا پیش بروم؟

بایدن از مدت‌ها پیش امنیت اوکراین را به عنوان ابزار چانه زنی روی میز مذاکره با پوتین گذاشته بود. اکنون، تنها کاری که رئیس جمهور روسیه انجام داد، این بود که تعارف را کنار بگذارد و با آن ابزار بازی کند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی