تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

زاخارووا: واکنش غرب به اقدام روسیه عجیب نبود

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید پس از به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک توسط مسکو، از واکنش کشورهای غربی به این اتفاق آگاهی داشته و تعجب نکرده است.

کد خبر: ۱۲۲۷۶۵
۰۹:۱۸ - ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

زاخارووا: واکنش غرب به اقدام روسیه عجیب نبود

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که مسکو از واکنش غرب در به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوگانسک تعجب نکرده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه‌ای به "کومسومولسکایا پراودا" گفت: بیایید کمی به عقب برگردیم، زیرا اکنون سؤال اصلی این است: چه چیزی در راه است؟ غرب چگونه واکنش نشان خواهد داد و غیره؟ آیا ما نمی‌دانستیم که آن‌ها چه واکنشی نشان خواهند داد؟ البته که می‌دانیم. دو ماه آخر شواهد بسیار روشنی بود مبنی بر این که آن‌ها دروغ گفتند، دروغ می‌گویند و باز هم دروغ خواهند گفت. "

در حالی که بحران نظامی-سیاسی در منطقه دونباس از سال ۲۰۱۴ ادامه دارد، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه دو فرمان را امضا کرد که بر اساس آن روسیه استقلال جمهوری‌های خودخوانده "دونتسک و لوهانسک" را به رسمیت می‌شناسد.

پوتین در یک سخنرانی گفت که "وضعیت در دونباس دوباره حاد و خطرناک شده است".

وی گفت: مردم منطقه در معرض "نسل کشی" توسط "رژیم کی‌یف که در نتیجه کودتا در سال ۲۰۱۴ قدرت را به دست گرفت، قرار دارند. "

تصمیم پوتین در به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی