تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور

جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی‌ها بر اساس سناریو‌های جمعیتی این است که از سال‌۱۳۹۸ تا ۱۴۲۳ یعنی طی ۲۳‌سال جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود و به ۲۰‌درصد می‌رسد.

کد خبر: ۱۲۲۷۲۴
۱۵:۳۵ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود

دیدارنیوز ـ به گزارش سازمان بهزیستی کشور، حسام الدین علامه افزود: جمعیت سالمندی ایران باز شتاب ادامه پیدا می‌کند به طوری که جمعیت سالمندی در سال ۱۴۳۵ از یک‌سوم جمعیت کشور عبور می‌کند و این یک زنگ هشدار است.

وی تاکید کرد: در همین رابطه باید به رصد ویژگی‌های جمعیتی در حال تغییر جامعه توجه داشت تا بتوان با برنامه‌ریزی بهترین زیرساخت‌ها را برای مواجهه با تغییرات جمعیتی به وجود آورد.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور با اشاره به آخرین وضعیت شیوع سالمندی و سالمندان کشور و اولویت‌ها و نیاز‌های فعلی و آتی کشور در زمینه خدمت رسانی به سالمندان و نقش و جایگاه دبیرخانه شورای ملی سالمندان و بهزیستی کشور و سایر دستگاه‌ها در این زمینه، آینده و آینده پژوهی سالمندان و پنجره جمعیتی کشور را وظیفه اصلی بنیاد‌های سالمندان در زمینه مطالبه گری و پویش‌های اطلاع رسانی و فرهنگی اجتماعی برشمرد.

علامه پیش از این اعلام کرده بود که جمعیت سالمند از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سال ۱۳۵۵ به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. در سال ۱۳۵۵ آمار سالمندی ایران ۵ درصد بوده است که در سال ۱۳۹۵ به ۱۰.۱۷ درصد و سال ۱۴۰۰ به ۱۰.۴۳ درصد معادل ۸ میلیون و ۸۶۳ هزار سالمند رسیده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: جمعیت ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی