تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور

جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی‌ها بر اساس سناریو‌های جمعیتی این است که از سال‌۱۳۹۸ تا ۱۴۲۳ یعنی طی ۲۳‌سال جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود و به ۲۰‌درصد می‌رسد.

کد خبر: ۱۲۲۷۲۴
۱۵:۳۵ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود

دیدارنیوز ـ به گزارش سازمان بهزیستی کشور، حسام الدین علامه افزود: جمعیت سالمندی ایران باز شتاب ادامه پیدا می‌کند به طوری که جمعیت سالمندی در سال ۱۴۳۵ از یک‌سوم جمعیت کشور عبور می‌کند و این یک زنگ هشدار است.

وی تاکید کرد: در همین رابطه باید به رصد ویژگی‌های جمعیتی در حال تغییر جامعه توجه داشت تا بتوان با برنامه‌ریزی بهترین زیرساخت‌ها را برای مواجهه با تغییرات جمعیتی به وجود آورد.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور با اشاره به آخرین وضعیت شیوع سالمندی و سالمندان کشور و اولویت‌ها و نیاز‌های فعلی و آتی کشور در زمینه خدمت رسانی به سالمندان و نقش و جایگاه دبیرخانه شورای ملی سالمندان و بهزیستی کشور و سایر دستگاه‌ها در این زمینه، آینده و آینده پژوهی سالمندان و پنجره جمعیتی کشور را وظیفه اصلی بنیاد‌های سالمندان در زمینه مطالبه گری و پویش‌های اطلاع رسانی و فرهنگی اجتماعی برشمرد.

علامه پیش از این اعلام کرده بود که جمعیت سالمند از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سال ۱۳۵۵ به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. در سال ۱۳۵۵ آمار سالمندی ایران ۵ درصد بوده است که در سال ۱۳۹۵ به ۱۰.۱۷ درصد و سال ۱۴۰۰ به ۱۰.۴۳ درصد معادل ۸ میلیون و ۸۶۳ هزار سالمند رسیده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: جمعیت ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی