تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

درخواست مجدد کره‌جنوبی از همسایه شمالی: به میز مذاکرات برگرد

مقامات کره جنوبی پس از پایان المپیک زمستانی پکن نگران از سرگیری آزمایش‌های موشکی «پیونگ یانگ» هستند و در این ارتباط بار دیگر کره شمالی را ترغیب کردند تا به میز مذاکرات بازگردد.

کد خبر: ۱۲۲۷۱۷
۱۵:۱۷ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

درخواست کره‌جنوبی از همسایه شمالی: به میز مذاکرات برگرد

دیدارنیوز: وزارت اتحاد کره جنوبی امروز دوشنبه درمیان گمانه زنی‌ها درباره احتمال از سرگیری آزمایش‌های موشکی «پیونگ یانگ» پس از اتمام بازی‌های المپیک زمستانی پکن، بار دیگر کره شمالی را ترغیب کرد به میز مذاکرات بازگردد.

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، کره شمالی با اجرای ۷ دور آزمایش‌های موشکی در ماه ژانویه، از ادامه آن در طول المپیک زمستانی پکن که از تاریخ ۴ تا ۲۰ فوریه برگزار شد خودداری کرد. «لی جونگ جو» سخنگوی وزارت اتحاد در امور بین دو کره در پاسخ به احتمال از سرگیری این آزمایش‌های موشکی با بیان اینکه هرگونه احتمالی را در نظر می‌گیریم، گفت: سئول از نزدیک همه حرکات کره شمالی را دنبال می‌کند.

جونگ جو در گفتگو باخبرنگاران افزود: «وزارت اتحاد از نزدیک تمامی فعالیت‌های کره شمالی را دنبال می‌کند و به جای نتیجه گیری از حرکت بعدی کره شمالی، برای تمامی احتمالات آمادگی داریم و بار دیگر کره شمالی را به انتخاب مسیر گفتگو و همکاری برای صلح و ثبات در شبه جزیره کره ترغیب می‌کنیم.»

کره شمالی اخیرا سطح سری آزمایش‌های موشکی خود را بالا برده است و حتی به احتمال برهم زدن تفاهم نامه درباره آزمایش‌های موشک‌های دور برد در میانه به بن بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اشاره کرده است.

در همین راستا، «کیم جون راک» سخنگوی رئیس ستاد مشترک کره جنوبی نیز در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: ارتش ما از نزدیک به رصد کردن عملیات زمستانی ارتش کره شمالی ادامه می‌دهد و آماده انجام هرگونه اقدامی می‌باشد گرچه تاکنون تغییر قابل توجهی وجود نداشته است.

ارتش کره جنوبی پیش‌تر گفته بود به نظر می‌رسد کره شمالی در مراحل اولیه آماده سازی برای رژه ارتش است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی