تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد

روسیه حمله کند، عملا از بازار‌های مالی بین المللی کنار می‌رود

«اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با اشاره به آمادگی کشور‌های غربی برای هدف قرار دادن نقاط ضعف روسیه در صورت حمله ادعایی مسکو به اوکراین، اعلام کرد: ما از تحریم‌های اقتصادی جدید صحبت می‌کنیم و این بدان معنا است که روسیه عملا از بازار‌های مالی بین المللی کنار خواهد رفت.

کد خبر: ۱۲۲۶۹۷
۱۴:۱۵ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

روسیه حمله کند، عملا از بازار‌های مالی بین المللی کنار می‌رود

دیدارنیوز: «اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که کشور‌های غربی در صورت حمله به اوکراین روسیه را تحریم اقتصادی خواهند کرد چرا که اقتصاد، نقطه ضعف مسکو است.

به نقل از النشره، «اورزلا فون در لاین» رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با اشاره به آمادگی کشور‌های غربی برای هدف قرار دادن نقاط ضعف روسیه در صورت حمله ادعایی مسکو به اوکراین، اعلام کرد: ما از تحریم‌های اقتصادی جدید صحبت می‌کنیم و این بدان معنا است که روسیه عملا از بازار‌های مالی بین المللی کنار خواهد رفت.

وی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی مذکور بر تمامی کالا‌های تولیدی روسیه که برای مدرن سازی و تنوع بخشیدن به اقتصاد مسکو لازم است، تاثیر خواهد گذاشت، تصریح کرد که این کالا‌ها قابلیت جایگزین شدن را ندارند.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز پیش‌تر به نقل از «جو بایدن» اعلام کرده بود که آمریکا تا زمان آغاز هر جنگی به دیپلماسی پایبند است.

لازم به ذکر است که در پی مخالفت روسیه با درخواست اوکراین برای پیوستن به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) آمریکا و هم پیمانان اروپایی آن روایت‌هایی جعلی را از تلاش مسکو برای حمله به اوکراین مطرح کردند.

گفتنی است که روسیه با رد همه این اتهامات و ادعا‌ها تاکید کرده است که قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی