تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

ظرفیت‌های غنی فرهنگی شوشتر باید در ایام نوروز به گردشگران منعکس شود

نباید به گونه‌ای عمل کرد که مسافران را صرفاً به سمت استفاده از فضا‌های فیزیکی هدایت کنیم. مردمان شوشتر به متدین، متقی و ولایتمدار بودن مشهوراند و طبق آن باید فرهنگشان هم متجلی شده و از طریق گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر: ۱۲۲۶۶۲
۱۱:۵۴ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

حجت‌اله دهدشتی سرپرست فرمانداری شوشتر گفت: نباید به گونه‌ای عمل کرد که مسافران را صرفاً به سمت استفاده از فضا‌های فیزیکی هدایت کنیم. مردمان شوشتر به متدین، متقی و ولایتمدار بودن مشهوراند و طبق آن باید فرهنگشان هم متجلی شده و از طریق گردشگران مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اینکه تنها نگاه اقتصاد محور در خدمات به مسافران نوروزی داشته باشیم صحیح نیست. در شهر متمدن و با فرهنگ شوشتر ظرفیت‌های غنی فرهنگی باید در ایام نوروز به گردشگران منعکس شود.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت صحیح کمپ‌های نوروزی بیان کرد: باید افرادی که به عنوان پیمانکار یا مدیر آن کمپ نوروزی انتخاب می‌شوند، دارای شرایط و سابقه مناسبی به لحاظ فرهنگی و کار اجرایی باشند تا بتوان میزبانی در خور شان به گردشگران ارائه دهند.

رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان شوشتر خاطرنشان کرد: بنا به پیش بینی‌ها جمعیتی که وارد شهرستان می‌شود بالاست و با توجه به آن باید نیاز‌های لازم هم دیده شود. مایحتاج روزانه، اسکان، ترافیک، مسائل مربوط به سرویس بهداشتی و حمام و… باید مدنظر بوده و برنامه‌ریزی گردد تا گردشگران شب هم با خیال آسوده اسکان داشته باشند.

دهدشتی همچنین در رابطه با ضرورت تقویت تابلو‌های راهنمای خیابان‌ها و معابر ابراز کرد: کسی که وارد شوشتر می‌شود به هر حال ممکن است با شهرستان غریب باشد، بنابراین شناسایی بخش عمده‌ای از جغرافیای مورد نیاز گردشگر با استفاده از همین تابلو‌ها رفع می‌شود که نیاز است شهرداری‌ها نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: در شوشتر سه قومیت شریف و بزرگوار حضور دارند و برنامه‌های فرهنگی که برای نوروز تدارک دیده می‌شود باید بیانگر هویت و ظرفیت‌های آنان باشند. همچنین شناسایی و هدایت افرادی که توانایی فعالیت‌های فرهنگی در این خصوص را دارند باید با مشارکت میراث فرهنگی صورت گیرد.

وی ادامه داد: شوشتر به عنوان دارالمومنین و دیار علما معروف و مشهور است و عالمان بسیاری که محل رجوع هستند در دنیای اسلام متعلق به این شهرستان هستند؛ بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود تا گردشگر و مسافر این مهم را در زمان حضور در شهرستان لمس کند.

سرپرست فرمانداری شوشتر در پایان، سفر‌های آبی در نوروز را از جمله تفریحات پر طرفدار دانست و بر مسئله برنامه ریزی جهت افزایش موارد ایمنی برای افراد استفاده کننده تاکید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی