تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

حمله لیزری کشتی جنگی چین به جت استرالیایی

در بیانیه نیروی دفاعی استرالیا درباره حمله لیزری کشتی چینی به جت استرالیایی آمده است: «اعمالی از این دست می‌تواند جان انسان‌ها را به خطر بیندازد» بیانیه همچنین «به شدت رفتار نظامی غیرحرفه‌ای و ناامن» را محکوم می‌کرد.

کد خبر: ۱۲۲۶۵۰
۱۱:۲۳ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

حمله لیزری کشتی جنگی چین به جت استرالیایی

دیدارنیوز: یک کشتی جنگی چینی ظاهراً به یک جت نیروی هوایی استرالیا اشعه لیزر تابانده است، عملی که واکنش و هشدار کانبرا را به دنبال داشت.

در بیانیه نیروی دفاعی استرالیا آمده است: «اعمالی از این دست می‌تواند جان انسان‌ها را به خطر بیندازد» بیانیه همچنین «به شدت رفتار نظامی غیرحرفه‌ای و ناامن» را محکوم می‌کرد.

خلبانانی که در گذشته هدف حملات لیزری قرار گرفته‌اند، سرگیجه، درد و لکه‌هایی در بینایی و دید و حتی کوری موقت را گزارش کرده‌اند.

یک سند اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده می‌گوید: «در طول مراحل بحرانی پرواز که خلبان زمان کافی ندارد، عواقب قرار گرفتن در معرض لیزر می‌تواند به یک فاجعه ختم شود.»

خلبانانی که در گذشته هدف حملات لیزری قرار گرفته‌اند، سرگیجه، درد و لکه‌هایی در بینایی و دید و حتی کوری موقت را گزارش کرده‌اند.

در بیانیه نیروی دفاعی استرالیا آمده است که این حادثه روز پنجشنبه زمانی رخ داد که یک هواپیمای جنگی شناسایی و ضد زیردریایی ارتش استرالیا، در حال پرواز بر فراز دریای آرافورا، محدوده آبی بین قلمرو شمالی استرالیا و جزیره گینه نو بود.

به گفته ارتش استرالیا، کشتی نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق چین که اشعه لیزر را به سمت جت استرالیایی نشانه رفت، یکی از دو کشتی جنگی چین بود که در آن زمان به سمت دریای آرافورا حرکت می‌کرد.

این حادثه اولین گزارشی نیست که کشتی‌های چینی به سمت هواپیما‌های استرالیایی لیزر می‌تابانند. در ماه مه ۲۰۱۹، خلبانان استرالیایی اعلام کردند که چندین بار توسط لیزر در طول ماموریت بر فراز دریای چین جنوبی هدف قرار گرفته‌اند.

در گزارشی در ژوئن ۲۰۱۸، مقامات نظامی آمریکا به سی‌ان‌ان گفتند که از سپتامبر ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ حداقل ۲۰ حادثه مشکوک لیزری چین در شرق اقیانوس آرام رخ داده است.

تنش‌های نظامی بین چین و استرالیا در حال افزایش است. در ماه نوامبر و زمانی که کانبرا اعلام کرد که در حال امضای پیمانی با ایالات متحده و بریتانیا برای دستیابی به زیردریایی‌های هسته‌ای است، این تنش‌ها افزایش یافت.

ژائو لیجان سخنگوی وزارت خارجه چین در روزی که خبر قرارداد اعلام شد، گفت که استرالیا باید «به طور جدی به چین به عنوان یک شریک و یا به عنوان یک تهدید نگاه کند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی