تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

رئیسی: سفر به قطر گام مهمی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی است

سید ابراهیم رئیسی پیش از سفر امروز به کشور قطر گفت: ما این سفر را گامی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی به‌ویژه با کشور‌های حوزه خلیج فارس می‌دانیم و استفاده از ظرفیت‌های این کشور‌ها در جهت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی مفید خواهد بود.

کد خبر: ۱۲۲۶۱۷
۰۹:۱۹ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

رئیسی: سفر به قطر گام مهمی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی است

دیدارنیوز: رئیس جمهور پیش از عزیمت به قطر گفت: این سفر را گامی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی به‌ویژه با کشور‌های حوزه خلیج فارس می‌دانیم و استفاده از ظرفیت‌های این کشور‌ها در جهت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی مفید خواهد بود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز پیش از عزیمت به قطر طی سخنانی اظهار داشت: این سفر به دعوت رسمی شیخ تمیم بن حمد امیر قطر با دو هدفِ گسترش روابط دوجانبه با کشور دوست و برادر و همسایه‌مان قطر گسترش و شرکت در مجمع کشور‌های صادرگننده گاز در جهان انجام می‌گیرد.

وی افزود: ما این سفر را گامی در جهت فعال‌شدن دیپلماسی همسایگی به‌ویژه با کشور‌های حوزه خلیج فارس می‌دانیم و استفاده از ظرفیت‌های این کشور‌ها در جهت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی مفید خواهد بود و هم‌چنین که ما با کشور قطر میدان گازی مشترک داریم، همکاری‌های حوزه انرژی‌مان نیز قابل توجه است.

رئیس‌جمهور بیان کرد: از جمله اقداماتی که در این سفر می‌تواند مورد بحث و مذاکره قرار بگیرد ارتباطات در حوزه‌های اقتصادی و انرژی است. موضوع بعدی همکاری با مجمع کشور‌های تولید و صادرکننده گاز است؛ تشکیل این مجمع با ابتکار جمهوری اسلامی ایران انجام شده و ما از موسسین این مجمع هستیم و ایران، قطر و روسیه از مهم‌ترین کشور‌های تولیدکننده و صادرکننده گاز در جهان هستند.

رئیسی خاطر نشان کرد: امیدواریم در این سفر که هم به اعتبار دیدار‌های دوجانبه و هم به اعتبار شرکت در جممع عمومی صورت می‌گیرد، دیدار‌هایی با کشور‌های شرکت‌کننده در مجمع هم داشته باشیم و این برنامه‌ها قابل توجه خواهد بود و این سفر می‌تواند در جهت ارتقاء روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری بین کشور‌های منطقه و حوزه خلیج فارس گام قابل توجهی بردارد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی