تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

چین راه‌حل «بحران اوکراین» را اعلام کرد

وانگ یی وزیر خارجه چین اعلام کرده که قرارداد مینسک تنها راه حل تنش اوکراین است. وی همچنین هشدار داد که اوکراین نباید به خط مقدم رقابت میان قدرت‌های بزرگ تبدیل شود.

کد خبر: ۱۲۲۵۲۰
۱۱:۰۳ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

چین راه‌حل «بحران اوکراین» را اعلام کرد

دیدارنیوز: وزیر خارجه چین راه حل مد نظر این کشور برای حل بحران اخیر میان روسیه و اوکراین را اعلام و خواستار مشارکت تمام طرف‌های درگیر در اجرای این نقشه راه شد.

چین یکی از کشور‌هایی بوده که در پی تنش ایجاد شده در اوکراین تصمیم گرفت تا مشخص نشدن شرایط واکنشی به این موضوع نداشته باشد. کشور‌های غربی متحد آمریکا این سکوت پکن را به معنای حمایت این کشور از روسیه، یکی از متحدان اصلی چین قلمداد کرده و سعی کردند با استفاده از تبلیغات رسانه‌ای چین را تحت فشار قرار دهند.

به عنوان مثال استرالیا یکی از کشور‌هایی بود که در روز‌های اخیر همواره انگشت اتهام را به سمت چین گرفت. اسکات موریسون، نخست وزیر این کشور نیز در این رابطه از چین برای محکوم نکردن آنچه وی "تهدیدات مربوط به خشونت‌های وحشتناک" خوانده بود، انتقاد کرده است.

نخست وزیر استرالیا گفته اکنون وظیفه تمام کشور‌های آزاد حامی صلح است که چنین کاری انجام دهند. موریسون به خبرنگاران گفت که او از دولت چین خواسته تا رفتار روسیه را محکوم کنند.

به گزارش رویترز، وانگ یی وزیر خارجه چین اعلام کرده که قرارداد مینسک تنها راه حل تنش اوکراین است. وی همچنین هشدار داد که اوکراین نباید به خط مقدم رقابت میان قدرت‌های بزرگ تبدیل شود.

وزیر خارجه چین در یک کنفرانسی ویدیویی گفت که تمام گروه‌ها باید برای شرکت در یک بحث عمیق حضور داشته و به یک نقشه راه و چارچوب زمانی برای اجرای توافق مینسک دست یابند.

وانگ در بخشی از این کنفرانس گفت که اقتدار، استقلال و تمامیت ارضی هر کشوری باید حفظ شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی