تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

حمله «ترامپ» به دموکرات‌ها پس از جنجال اسناد محرمانه

در حالی که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درگیر تنش شدید میان روسیه و اوکراین است، بحث درباره انتقال اسناد محرمانه‌ای که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا با خود به اقامت‌گاه‌ خود برده، خبرساز شده و ترامپ با ادبیات تهاجمی خود از دموکرات‌ها انتقاد کرده است.

کد خبر: ۱۲۲۵۱۶
۱۰:۵۱ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

حمله «ترامپ» به دموکرات‌ها پس از جنجال اسناد محرمانه

دیدارنیوز: دونالد ترامپ خشمگین بار دیگر نسبت به "انتقادات ناعادلانه" دموکرات‌ها ابراز نارضایتی کرده و گفت، هیاهوی اسناد محرمانه‌ای که با خود به مارآلاگو برده بود، فرآیندی "معمولی" و "روتین" در خصوص سوابق ریاست جمهوری بوده است.

به نقل از سایت هافینگتون پست، اداره بایگانی و سوابق ملی آمریکا تایید کرد که در میان حداقل ۱۵ جعبه از اسناد بازیابی شده کاخ سفید، اسنادی محرمانه - از جمله اسرار فوق سری - وجود دارد که ترامپ هنگام خروج از قدرت، به محل اقامت خود در فلوریدا برده بود. طبق قانون قرار بود همه آن اسناد به آرشیو ملی آمریکا تحویل داده شوند.

قانون حفظ سوابق ریاست جمهوری آمریکا، از کاخ سفید می‌خواهد تمامی ارتباطات مکتوب مرتبط با وظایف رسمی ریاست جمهوری - از جمله یادداشت‌ها و ایمیل‌ها - را حفظ و به بایگانی ملی منتقل کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین نگرانی‌ها درباره سرپیچی گستاخانه خود از قانون را "اخبار جعلی" خوانده و رد کرد.

ترامپ در وبسایت شخصی‌اش نوشت: اگر بحث هرکسی بجز "ترامپ" در میان بود، اصلا چنین داستانی پیش نمی‌آمد، اما حالا دموکرات‌ها دنبال شیادی و حقه بعدی خود هستند.

او اصرار داشت که زمان لازم برای پنهان کردن و خارج کردن اسناد را نداشته است. او در بیانیه‌ای عاری از حقیقت ادعا کرد که سرش گرم "نابود کردن داعش، ساخت بزرگترین اقتصاد تاریخ آمریکا و حصول اطمینان از عدم حمله روسیه به اوکراین" بوده است.

ترامپ مدعی شد که مقامات بایگانی ملی چیزی "پیدا نکردند"، زیرا او - پس از درخواست مقامات - اسنادی را که در خانه داشت تحویل داد.

در میان این اسناد، موارد مهمی، چون "نامه‌های عاشقانه" رهبر کره شمالی به ترامپ و نامه باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا به جانشین خود (ترامپ) وجود داشت.

اداره بایگانی و سوابق ملی آمریکا هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت، اسنادی که ترامپ با خود خارج کرد، "باید پس از پایان کار وی در ژانویه ۲۰۲۱ به این اداره تحویل داده می‌شدند. "

این اداره این مسئله را به وزارت دادگستری ارجاع داده تا تحقیقات لازم آغاز شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی